یزد- مدیر کل امور اقتصادی و دارایی استان یزد گفت: داوطلبان و متقاضیان عضویت در هیات مدیره شرکت سرمایه‌گذاری استان یزد می‌توانند با مراجعه به سامانه تبادل اطلاعات نهادهای مالی (ستان) (www.setan.seo.ir) ثبت نام کنند.

علی نمازی گفت: داوطلبان و متقاضیان عضویت در هیات مدیره شرکت سرمایه‌گذاری استان یزد می‌توانند با مراجعه به سامانه تبادل اطلاعات نهادهای مالی (ستان) (www.setan.seo.ir) و تکمیل مدارک مورد نیاز، ثبت نام کنند و در صورتی که صلاحیت‌های مدیریتی و تحصیلی آنها توسط سازمان بورس و اوراق بهادار تایید شود به عنوان نامزد تصدی هیات مدیره شرکت معرفی خواهند شد.

وی اظهار داشت: در صورت احراز شرایط لازم و تأیید صلاحیت حرفه‌ای، موضوع باید در مجمع عمومی مطرح و در صورت انتخاب، داوطلب امکان تصدی سمت عضویت در هیات مدیره شرکت سرمایه‌گذاری استان یزد را وفق قوانین و مقررات خواهد داشت.

مدیر کل امور اقتصادی و دارایی استان یزد افزود: بررسی صلاحیت حرفه‌ای داوطلبان وفق دستورالعمل تأیید صلاحیت حرفه‌ای مدیران نهادهای مالی مصوب شورای عالی بورس و اوراق بهادار انجام خواهد شد و این دستورالعمل در پایگاه قوانین و مقررات بازار سرمایه ایران به نشانی (www.cmr.seo.ir) در دسترس است.

نمازی یادآور شد: داشتن حداقل مدرک تحصیلی کارشناسی مرتبط مورد تأیید مراجع ذیصلاح تحصیلی و سابقه تجربی کافی الزامی است و درخواست‌هایی امکان بررسی خواهند داشت که تمامی مدارک بصورت کامل و بدون نقص در سامانه مزبور بارگذاری شده باشد.

وی با بیان اینکه متقاضیان کرسی هیئت مدیره شرکت سرمایه‌گذاری استان یزد ابتدای می‌بایست در سامانه سجام ثبت‌نام و کد بورس خود را دریافت کنند گفت: با توجه به امکان خرید فروش سهام این شرکت با نماد “وسیزد”، افرادی که فاقد سهام این شرکت و علاقمند به عضویت در هیأت مدیره هستند می بایست ابتدا سهام آن را از بورس خریداری نمایند.