به گزارش انتهاج به نقل از ایرنا؛

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی فیض الله برزگر روز سه شنبه اظهار داشت: برای سرعت بخشیدن به کار واکسیناسیون در روزهای تعطیلات رسمی نیز تزریق واکسن را انجام می شود.

وی اضافه کرد : تیم‌های واکسیناسیون قبل از ساعت هشت صبح داخل پایگاه های تجمیعی حضور دارند و در ۲ شیفت کاری صبح و ظهر در حال ارائه خدمت هستند.

رییس گروه بیماریهای واگیردار افزود: به منظور تکمیل فرایند واکسیناسیون باید افرادی که دوز اول را دریافت کردند برای دوز دوم نیز اقدام کنند و با مراجعه به مراکز تجمیعی واکسیناسیون، تزریق را انجام هند.

برزگر گفت: دوز اول واکسن، دوز اصلی و شروع‌کننده پاسخ ایمنی است و دوز دوم واکسن به‌عنوان تقویت‌کننده مطرح می‌شود که باعث تقویت پاسخ ایمنی در بدن شده و پاسخ ایمنی قوی و ماندگارتری ایجاد می‌کند.

استان خراسان شمالی که از اواخر سال ۹۸ وارد همه گیری ویروس کرونا شد، تاکنون چهار موج از این بیماری را پشت سرگذاشت و از هفته جاری وارد موج پنجم بیماری کووید ۱۹ و سوه جدید آن ویروس کرونای دلتایی موسوم به هندی شد.
براساس آمار رسمی تا پایان موج چهارم ویروس کرونا یکهزار و ۳۰۰ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در استان خراسان شمالی جان خود را از دست دادند.