بیرجند - رییس ستاد انتخابات خراسان جنوبی گفت: ۳۳ هزار و ۴۲۷ نفر در استان رای اولی هستند که از این تعداد ۱۷ هزار و ۱۱۳ نفر را پسران و ۱۶ هزار ۳۱۴ نفر را دختران تشکیل می‌دهند.

بیرجند – رییس ستاد انتخابات خراسان جنوبی گفت: ۳۳ هزار و ۴۲۷ نفر در استان رای اولی هستند که از این تعداد ۱۷ هزار و ۱۱۳ نفر را پسران و ۱۶ هزار ۳۱۴ نفر را دختران تشکیل می‌دهند.

به گزارش انتهاج، ناصر خوش خبر اظهار کرد: براساس آماری که وزارت کشور اعلام کرده ۵۶۴ هزار و ۹ نفر در این استان واجد شرایط رای داریم که از این تعداد ۲۸۳ هزار و ۷۴۱ نفر مرد و ۲۸۰ هزار و ۲۶۸ نفر زن هستند.

وی افزود: با انصراف ۱۳ نامزد از ادامه رقابت انتخاباتی، شمار نامزدهای انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در چهار حوزه انتخابیه این استان تاکنون به ۵۷ نفر رسیده است.

وی خاطر نشان کرد: در شروع تبلیغات انتخاباتی تعداد نامزدهای انتخابات مجلس یازدهم در استان ۷۰ نفر بود و تاکنون ۱۳ نفر از نامزدها انصراف خود را از ادامه رقابت در انتخابات اعلام کردند.

گفتنی است، ۱۲۷ داوطلب در چهار حوزه انتخابیه استان خراسان جنوبی برای یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی ثبت‌نام کردند و در نهایت اسامی ۷۰ نامزد شامل ۶۵ مرد و پنج زن برای این استان از سوی شورای نگهبان اعلام شد.

خراسان جنوبی چهار کرسی در مجلس یازدهم دارد و بیش از ۵۶۴ هزار نفر در این استان مرزی واجد شرایط رای دادن هستند.

این مطلب را هم ببینید
لزوم همکاری همه دستگاه های استان با دانشگاه علوم پزشکی یزد