یزد-همزمان با میلات با سعادت حضرت علی (ع) و روز پدر، نخستین یادواره ۳۰۰ شهید سادات یزد روز پنجشنبه با حضور جمعی از مردم و مسئولان و با رعایت نکات بهداشتی در آستان امامزاده سید نصرالله (ع) مرکز این استان برگزار شد.

به گزارش انتهاج، در این مراسم حجت‌الاسلام سید محمد کاظم مدرسی امام جمعه محمدآباد شهرستان یزد با تبریک میلاد حضرت علی (ع) و گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان انقلاب‌اسلامی گفت: نظام جمهوری اسلامی به برکت خون شهیدان و ایستادگی ملت، تاکنون تمامی توطئه فرهنگی دشمنان را خنثی کرده است.

وی با بیان اینکه برگزاری یادواره شهیدان نقش مهمی در ترویج فرهنگ ایثار و زنده نگه داشتن یاد و خاطره آنها دارد ادامه داد: باید با مطالعه وصایای شهدا بیش از گذشته در جریان اهداف و آرمان والای نظام و شهیدان که حق بزرگی بر گردن ما دارند، قرار گرفت .

استاد حوزه علمیه یزد تصریح کرد: امروز انقلاب اسلامی به برکت ایثار شهیدان و همدلی مردم و حضور آنها در عرصه‌های مختلف با جدیت در برابر ترفندهای استکبارجهانی ایستاده است و باید همچنان روحیه انقلابی و تکیه بر معنویت در کشور جاری باشد.

همچنین سرتیپ محمد مهدی فرهنگ دوست یک از یادگاران دوران هشت سال دفاع مقدس به ذکر خاطره ای از  جبهه و حضور رزمندگان بسیجی پرداخت و گفت: باید وصایای شهیدان نقشه راه مردم و مسئولان قرار گیرد و ترویج فرهنگ شهیدان جدی تر گرفته شود.