بجنورد - دبیر شورای مبارزه با مواد مخدر خراسان شمالی گفت: دسترسی آسان به ماده مخدر «گل» موجب شده تا نسل جوان استان حرکت پرشتابی به سمت استفاده از این ماده داشته باشد به همین علت پاتوق‌های خرده‌فروشان این ماده تخریب می‌شود.

به گزارش انتهاج به نقل از ایرنا، سعید آیتی روز پنجشنبه اظهار داشت: به علت استفاده بسیار از ماده مخدر گل قرار شد به صورت جدی با تمام خرده فروشان برخورد شود و تمام پاتوق ها و مکان های فروش با کمک مردم و بسیج محلات شناسایی و تخریب شود.

مقابله با خرده فروشان ماده مخدر گل

وی از مقابله جدی با خرده فروشان و عطاری هایی که مواد مخدر می فروشند خبر داد و افزود: اخباری که به ما می رسد و بر اساس آماری که جمع آوری کرده ایم عطاری ها و خرده فروشان غالبا در محله هایی که دانش آموزان رفت و آمد دارند و برای جذب جامعه هدف دانش آموزی فعالیت می کند.

وی افزود: این اقدام در راستای ایجاد بانک اطلاعاتی خره فروشان نیز انجام می شود تا فضا برای این افراد ناایمن شود و به راحتی نتوانند فعالیت کنند.

شیوع ماده مخدر گل

وی با بیان این که اعتیاد در جامعه دانشجویی و کارگری استان شیوع بیشتری دارد اظهار داشت: با وجود روند رو به رشد استفاده از مواد مخدر صنعتی در کشور در خراسان شمالی هنوز مصرف مواد مخدر سنتی در استان رایج است و همچنین اعتیاد در دانش آموزان نسبت به کشور کم و در این مورد وضعیت استان خوب است.

وی به ظرفیت هیات‌های مذهبی، کانون های قرآنی و مساجد نیز اشاره کرد و گفت: از این ظرفیت در قالب تفاهم نامه با اداره کل تبلیغات اسلامی استان و در راستای پیشگیری استفاده خواهد شد.

خراسان شمالی با دارا بودن ۸۶۳ هزار نفر جمعیت در بین ۶ استان نخست درگیر با آسیب اعتیاد قرار دارد.

مطالعه بیشتر:

انهدام ۳۳ باند تهیه و توزیع مواد مخدر در قم

مخدر گل چیست و چه عوارضی دارد؟