به گزارش انتهاج به نقل از ایرنا؛

به گزارش روز دوشنبه ایرنا از روابط عمومی و امور بین الملل استانداری خراسان شمالی، احمد برادران در نشست ستاد انتخابات استان اظهار داشت: داوطلبان انتخابات شوراهای اسلامی روستایی در هر ۷۴۷ روستای واجد شرایط بالای ۲۰ خانوار جمعیت به حد نصاب رسید و انتخابات ششمین دوره شوراهای اسلامی روستایی و عشایری در این مناطق در ۲۸ خردادماه ۱۴۰۰ برگزار خواهد شد.
وی اضافه کرد : استان خراسان شمالی در استقبال داوطلبان در ثبت نام برای کسب کرسی نمایندگی شوراهای اسلامی این مناطق رتبه برتر کشوری را به خود اختصاص داد.
معاون سیاسی، امنیتی و انتظامی استان خراسان شمالی اظهارداشت : برای عضویت در شوراهای اسلامی روستایی در این استان پنج هزار و ۷۲ داوطلب ثبت نام کردند.
برادران مشارکت و تجهیز امکانات را از موارد مهم برگزاری انتخابات بیان کرد و افزود: در بحث تامین امکانات هماهنگی های لازم در دست اقدام است و کمیته اطلاع رسانی ستاد انتخابات نیز با کمک رسانه ها و صدا و سیما باید با تمام توان برای افزایش مشارکت انتخاباتی تلاش کنند.

رئیس کمیته اطلاع رسانی ستاد انتخابات استان نیز در ادامه این جلسه گفت: از بدو شروع انتخابات با دستور وزیر کشور، این کمیته اقداماتی مانند انتشار اخبار، طراحی پوستر، مکاتبه با دستگاه های اجرایی جهت اطلاع رسانی و تعامل با رسانه ها برای ورود به اطلاع رسانی فرآیند انتخابات در دستور کار قرار داده است.

حامد مسعودی فر افزود: امسال نیز این کمیته با تمام توان و با هم افزایی و مشارکت رسانه ها وظیفه خطیر اطلاع رسانی را بر عهده دارد و در این کار از هیچ تلاشی دریغ نخواهیم کرد.
استان خراسان شمالی طبق آخرین آمار سرشماری عمومی نفوس و مسکن یکهزار و ۲۹۹ و روستا دارد که انتخابات شوراهای اسلامی در ۷۴۷ روستای بالای ۲۰ خانوار جمعیت برگزار می شود و هم اکنون حدود ۲ هزار و ۳۰۰ نفر عضو شوراهای اسلامی روستا در خراسان شمالی هستند که از این تعداد ۲ هزار و ۲۵۰ نفر مرد و ۵۰ نفر زن هستند.
انتخابات سیزدهمین دوره رییس جمهوری و ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا همزمان ۲۸ خردادماه ۱۴۰۰ در استان خراسان شمالی نیز برگزار می شود.