به گزارش انتهاج به نقل از ایرنا؛

سرهنگ سجاد نامور روز یکشنبه به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: به مناسبت تعطیلات عید فطر بیش از ۳۰۰ نفر نیروی پلیس در طول ۲۴ ساعت به کار گرفته می شوند و ورودی و خروجی های شهرستان ها را کنترل می کنند.

معاون اجتماعی نیروی انتظامی خراسان شمالی گفت: در تعطیلات به مناسبت عید سعید فطر برای جلوگیری از شیوع کرونا و کمک به قطع زنجیره این ویروس، تمامی جاده‌های استان از ۲۱ اردیبهشت ماه بسته می‌شود.

وی اظهار داشت: بر اساس تصمیم ستاد ملی مقابله با کرونا، ورود و خروج خودروها در تمام راه‌های ارتباطی استان از ساعت ۱۲ روز سه شنبه ۲۱ اردیبهشت ماه تا ساعت ۱۲ روز شنبه ۲۵ اردیبهشت ممنوع است.

وی گفت: رانندگان متخلف که مصوبه ستاد ملی کرونا را رعایت نکنند در شهرهای قرمز ۱۰ میلیون ریال و در شهرهای نارنجی و زرد پنج میلیون ریال جریمه می شوند.

سرهنگ نامور در بخش دیگر از سخنان خود با اشاره به از سرگیری فعالیت مشاغل گروه ۱ و ۲ به مدت ۲ هفته در شهرهای قرمز و نارنجی گفت: در صورتی که صنفی در شهر قرمز دچار تخلف شود به مدت سه هفته و در شهرهای نارنجی ۲ هفته پلمب خواهد شد.

معاون اجتماعی نیروی انتظامی خراسان شمالی اظهار داشت: از مردم انتظار می رود برای کمک به قطع زنجیره کرونا، با طرح محدودیت های کرونایی همکاری کنند.

بر اساس آخرین اعلام نرم افزار ماسک، در استان خراسان شمالی شیروان همچنان در وضعیت قرمز قرار دارد، شهرستانهای بجنورد، فاروج و مانه و سملقان، جاجرم و اسفراین نارنجی اعلام شدند، راز و جرگلان و گرمه نیز در وضعیت زرد قرار دارند.

استفاده نکردن از ماسک و رعایت نشدن دستورالعمل بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی، حضور در دورهمی های خانوادگی و مراسم عزا و عروسی و دید و بازدیدها و سفرها از عمده دلایل شیوع کرونا در کشور اعلام شده است.