بجنورد – به گزارش انتهاج به نقل از اداره کل روابط عمومی و اموربین الملل استانداری خراسان شمالی استاندار خراسان شمالی گفت: با توجه به اینکه سفر رییس جمهور به این استان را پیش رو داریم مدیران دستگاه های اجرایی پیگیری  مصوبات وزارت خانه ها از وزرات خانه های متبوع باشند.

دکتر محمد علی شجاعی در جلسه هماهنگی سفر ریاست جمهوری اظهار داشت: با توجه به منابع مالی محدود دولت هرآنچه که در ذهن داریم شاید اجرایی نشود لذا هیچ راهی جز حضور مسئولان کشوری و برگزاری جلسات متعدد در تهران نیست.

وی اشاره ای به سفر رییس جمهور داشت و افزود: تلاش کردیم تا این سفر زودتر رخ دهد لذا شما مدیران نباید از هیچ بخش یا حوزه ای در امور اجرایی غافل شوید در مصوبات باید تمامی حوزه ها دیده شود .

شجاعی از مدیران دستگاه های اجرایی خواست تا برای این سفر پروژه های اولویت دار را معرفی کرده که عام المنفعه برای تمامی بخش ها با برش شهرستانی باشد.

وی با تاکید بر اینکه باید قبل از سفر رییس جمهور پروژه ها به وزارت خانه های مربوطه اعلام شود،افزود: باید وزرا مربوطه اطلاعات کامل از استان داشته باشند و رونوشت این پروژه ها با برنامه ها نیز به استانداری ارائه شود و نتیجه مکاتبات خود با وزیر مربوطه به ما اعلام شود تا بدانیم کدام وزارت خانه ها با ما همراه هستند.

شجاعی تصریح کرد: اگر نیاز به سرمایه گذاری بخش خصوصی است مدیران به این حوزه ورود پیدا کنند و مهم تر آنکه باید نکات مثبت برای بخش خصوصی عنوان شود تا آنان رغبت به سرمایه گذاری داشته باشند. وی در ادامه تاکید کرد: اینجا نشستن و کاری انجام ندادن فایده ای ندارد باید شما مدیران رفت و آمدهای خود را به تهران جهت پیگیری امور افرایش دهید.

شجاعی خاطرنشان کرد: با همکاری مجلس شورای اسلامی خراسان شمالی با چند استان دیگر قرار شده تا در حوزه های مختلف پروژه های بین ۱۰۰ تا ۲۵۰ میلیون دلار را با توجیه فنی اقتصادی و با سرمایه گذاری خارجی معرفی کرده که البته وجود شریک دولتی هم الزامیست. وی در ادامه افزود: باید در اسرع وقت این پروژه ها به ما معرفی شوند که البته این موضوع کاملا قطعی شده است. شجاعی در پایان از مدیران دستگاه های اجرایی استان خواست تا خود را آماده برگزاری همایش بین المللی سرمایه گذاری کنند که بهترین فرصت برای استان است.

بیشتر بخوانید:

سفر رئیس جمهور در پایان ماه جاری به خراسان شمالی