فارس– به گزارش انتهاج به نقل از تسنیم، کامبیز قهرمانی با اشاره به اجرای طرح نذر آب ۲ در جمعیت هلال احمر اظهار داشت: این طرح در دو قالب سلامت محور و معیشت‌محور اجرا می‌شود که استان فارس روستاهای تابعه شهرستان فنوج سیستان و بلوچستان را پوشش می‌دهند.

وی گفت: کاروان سلامت هلال احمر استان فارس از ۲ شهریورماه در این منطقه مستقر می‌شوند و خدمات تخصصی، عمومی و پیراپزشکی را به مردم محروم شهرستان فنوج ارائه می‌دهند.

معاون امور داوطلبان هلال احمر استان فارس با بیان اینکه علاوه بر خدمات تخصصی و عمومی دیگر خدمات بهداشتی و پزشکی نیز به مردم منطقه ارائه می‌شود، افزود: مشاوره‌های بهداشت فردی و محیط، تیمی از روانشناسان و کمک‌های اولیه نیز در این کاروان به ارائه خدمات به مردم می‌پردازند.

قهرمانی بیان کرد: در حوزه تخصص نیز متخصصان زنان و زایمان، اطفال، قلب و عروق، تغذیه، رادیولوژی و دندانپزشکی به منطقه محروم فنوج سیستان و بلوچستان اعزام می‌شوند و به صورت رایگان به معاینه و درمان بیماران می‌پردازند.

وی با اشاره به توزیع داروی رایگان در این منطقه نیز گفت: علاوه بر ویزیت رایگان داروهای مورد نیاز نیز به صورت رایگان بین مردم توزیع می‌شود.

معاون امور داوطلبان هلال احمر استان فارس عنوان کرد: در حوزه تامین دارو به ویژه در حوزه زنان و زایمان و تغذیه خیران عرصه سلامت می‌توانند جمعیت هلال احمر را کمک کنند که از این افراد دعوت می‌شود در این امر خیر مشارکت کنند.