زاهدان – جانشین انتظامی سیستان و بلوچستان از کاهش ۲۱ درصدی جرائم خشن در ۶ ماهه ابتدایی سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل در این استان خبر داد.

به گزارش انتهاج، سردار احمد طاهری ، ضمن گرامیداشت هفته نیروی انتظامی اظهار داشت: هفته نیروی انتظامی امسال با شعار «پلیس هوشمند امین مردم» با اجرای ویژه برنامه های مختلف در سیستان و بلوچستان آغازشده است.

وی افزود: دیدار با نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان و امام جمعه زاهدان، دیدار با خانواده معزز شهدا و جانبازان، اجرای طرح های مردمیاری و ارائه خدمات بهداشتی درحاشیه شهرها، ارائه مشاوره در تمام کلانتری ها و استفاده از مشاوره رایگان، غبار روبی مزار شهدا، سخنرانی در نماز جمعه، برگزاری صبحگاه مشترک نیروهای مسلح سیستان و بلوچستان در ستادانتظامی استان و نشست با سران طوایف و ریش سفیدان از جمله برنامه های این هفته است‌.

جانشین انتظامی سیستان و بلوچستان با اشاره به تلاش پلیس برای فرهنگسازی در کاهش آمار تصادفات گفت: به این منظور قرائت پیام مه در یکی از دبیرستان های دخترانه شهر زاهدان، ملاقات های مردمی و استفاده از پیشنهادات و انتقادات مردم در جهت کاهش آمار تصادفات در دستور کار پلیس در این هفته قرار دارد.

وی در بخش دیگری از سخنانش تصریح کرد: خوشبختانه در بحث جرایم خشن با اقدامات و حضور پررنگ پلیس و همچنین پرکردن خلاء های موجود شاهد کاهش ۲۱ درصدی جرائم خشن در ۶ ماهه ابتدایی سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل هستیم .

سردار طاهری افزود: همچنین طی این مدت ۹۱ درصد سرقت ها در استان سیستان و بلوچستان کشف شده است که این مهم بیانگر تاثیرگذاری اقدامات پلیس در این خصوص بوده است.

  • منبع خبر : مهر