یزد-سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی یزد گفت: همانطور که شاهد هستید تعداد موارد شناسایی مبتلایان روزانه در استان در روزهای اخیر به بالاترین میزان خود در سال جاری رسیده است که این موضوع می‌تواند به عنوان زنگ خطری جدی برای مردم و سیاست‌گذاران ما قلمداد شود.

به گزارش انتهاج، ابراهیم سلمانی با اشاره به شناسایی ۱۷۶ مبتلای جدید گفت: از این تعداد، ۱۹ نفر در بیمارستان های استان بستری و ۱۵۷ نفر در منزل دوره نقاهت خود را طی می کنند.

وی ادامه داد: تاکنون ۴۵ سرخوشه مبتلا به کرونای جهش یافته در استان شناسایی شدند.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی یزد اظهار داشت: تاکنون کرونای جهش یافته در شهرستان های یزد، اردکان، میبد، ابرکوه، خاتم، تفت، مهریز و اشکذر به ثبت رسیده است.

سلمانی گفت: در شبانه روز گذشته، فوت بیمار مبتلا به کرونا در استان به ثبت نرسیده است.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی یزد افزود: در شبانه روز گذشته، ۳۲ بیمار مشکوک به کرونا در بیمارستان های استان پذیرش شدند.

وی خاطر نشان ساخت: در حال حاضر، ۱۶۴ بیمار مشکوک به کرونا در بیمارستان های استان بستری هستند که از این تعداد ۳۰ نفر در بخش مراقبت های ویژه خدمات دریافت می کنند.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی یزد گفت: در شبانه روز گذشته بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی ۱۷۶ بیمار مبتلای قطعی به کرونا در استان شناسایی شدند و برای چندمین بار رکورد مبتلایان در فروردین ۱۴۰۰ شکسته شد.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی یزد گفت: کرونای انگلیسی روز به روز در یزد جهش می‌گیرد و آرام و بی صدا در گوشه و کنار یزد رو به افزایش است و مسافرانی که آن را سوغات می‌دهند و به دیارشان می‌برند.

وی با اشاره به فرارسیدن تعطیلات اخر هفته تاکید کرد: کاهش رعایت پروتکل‌های بهداشتی، دورهمی، برپایی مراسم‌های عروسی و ترحیم و دید وبازدیدهای نوروزی سبب شده تا هشت شهر یزد درگیر بیماری جهش یافته انگلیسی باشد و با این وضعیت، همچنان رخ یزد زرد و آبی است.

دکتر سلمانی تصریح کرد: همانطور که شاهد هستید تعداد موارد شناسایی مبتلایان روزانه در استان در روزهای اخیر به بالاترین میزان خود در سال جاری رسیده است که این موضوع می‌تواند به عنوان زنگ خطری جدی برای مردم و سیاست‌گذاران ما قلمداد شود.