به گزارش انتهاج به نقل از ایرنا؛

علی اکبر خانی روز س شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در سال حدود ۱۲ هزار مرسوله اینترنتی از استان خراسان شمالی به سایر استان های کشور ارسال شد که این آمار در سال ۹۸ کمتر از دو هزار مرسوله بود.
وی اضافه کرد : همچنین وصول مرسولات پستی اینترنتی از استان های دیگر در خراسان شمالی نیز به دلیل شیوع ویروس کرونا در سال گذشته با رشد ۶۱ درصدی برخوردار شد به طوری که در این مدت ۹۱ هزار مرسوله اینترنتی به استان وارد و توزیع شد که این آمار در سال ۹۸ حدود ۵۷ هزار مرسوله بود.
مدیرکل شرکت پست جمهوری اسلامی دستورالعمل ستاد ملی کرونا با شعار در خانه بمانید را برای جلوگیری از ابتلا به ویروس کرونا را دلیل اصلی رونق بازار مرسولات اینترنتی در سطح استان های کشور از جمله خراسان شمالی اعلام کرد.
به گفته وی بیشترین مرسولات اینترنتی دریافتی در استان برای سال گذشته مربوط به ارسال کتاب از نمایشگاه مجازی کتاب تهران بود که حدود ۱۰ هزار مرسوله در این ارتباط وارد استان خراسان شمالی شد.
افزایش ۲۳ درصدی جا به جایی مرسولات پستی

مدیرکل پست خراسان شمالی گفت: در سال۹۹ تعداد یک میلیون و ۶۶۱ هزار و ۷۰۵ فقره مرسوله پستی در سطح استان جا به جا شد که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۲۳ درصد رشد داشته است.
خانی اظهار داشت: همچنین پست استان در شاخص ترافیک بسته و امانت در سال۹۹ با فراوانی ۱۸۶ هزار و ۵۴۵ فقره مرسوله نسبت به تعداد ۱۰۰ هزار و ۸۴۳ فقره مدت مشابه سال ۹۸ رشد حدود ۸۵ درصدی را تجربه کرد.
وی افزود: در زمینه امانات و مرسولات خارجه نیز پست استان با ارسال تعداد ۲۸۱ فقره مرسوله خارجه در سال۹۹‌، نسبت به مدت مشابه سال گذشته سه درصد رشد یافت.

خودپستچی گری ادارات دولتی درد مشترک پست

مدیر کل پست استان خراسان شمالی با بیان اینکه دستگاه های اجرایی در شهرستان های استان با توجه به پتانسیل های موجود در پست باید برای برون سپاری خدمات اقدامات لازم را فراهم آورده و ازخود پستچی گری خودداری کنند .

خانی‌ اظهار داشت: با توسعه خدمات پستی نیازی هر اداره و یا سازمان به پستچی کاهش یافت و این ادارات می توانند با کمترین هزینه مرسولات خود را از طریق پست جابجا کنند و تجهیزات برای جابجایی این مرسولات نیز در شرکت پست استان وجود دارد.
وی گفت: در سطح شهر و روستا در این استان توسط ۸۹ واحد پستی خدمات قبول و توزیع مرسولات به صورت روزانه انجام می‌شود.