به گزارش انتهاج به نقل از ایرنا؛

علی اکبر آرام رو دوشنبه به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: با تعطیلی این تعداد مهد کودک بیش از ۱۲۰ نفر نیروی شاغل در این مراکز آموزشی بیکار شدند.

وی گفت: پیش از شیوع ویروس کرونا ۶ مهدکودک در روستاها و همچنین ۱۹ مهد کودک در شهرهای این شهرستان فعال بودند که با تعطیلی آنها خسارت زیادی به این مجموعه های آموزشی وارد شده است.

آرام با بیان اینکه ۹۰ درصد اماکن مهدکودک های شیروان استیجاری بودند گفت: سالانه بیش از یکهزار کودک در این مکان ها پذیرش می شدند.

رییس اداره بهزیستی شیروان گفت: هر چند بر اساس تفاهم انجام شده با بانک ها به ازای هر نیروی بیمه شده در مهد کودک های این شهرستان ۱۶۰ میلیون ریال تسهیلات با کارمزد ۱۲ درصد داده می شد اما تنها هشت مهد کودک این تسهیلات را دریافت کردند.

وی علت استقبال نکردن سایر مهدکودک ها از تسهیلات در نظر گرفته شده را به علت نداشتن توان پرداخت اقساط از سوی نیروهای شاغل در این اماکن عنوان کرد.

وی گفت: تنها یک مهد کودک در شرایط رنگ بندی زرد در این شهرستان فعال بود که در شرایط قرمز کرونایی این مهدکودک هم تعطیل شده است.

هم اکنون از هشت شهرستان خراسان شمالی سه شهرستان در وضعیت قرمز( بجنورد، شیروان و اسفراین)، چهار شهرستان( گرمه، جاجرم، فاروج و مانه و سملقان ) در وضعیت نارنجی و شهرستان راز و جرگلان نیز در وضعیت زرد قرار دارد.