یزد-فرماندار بافق  در سومین جلسه شورای کشاورزی شهرستان بافق با اشاره به سند توسعه شهرستان بافق، یکی از محورهای عمده این سند را کشاورزی، دامداری و دامپروری عنوان کرد و گفت: پیشینایان ما در مباحث کشاورزی، دامداری و دامپروری زبانزد استان و شهرستان هستند.

به گزارش انتهاج به نقل از روابط عمومی فرمانداری شهرستان بافق؛ سومین جلسه شورای کشاورزی شهرستان بافق با حضور فرماندار بافق، مدیر جهاد کشاورزی، برخی از مدیران و کشاورزان شهرستان بافق در سالن اجلاس آیت الله شیخ محمد تقی بافقی فرمانداری برگزار شد.

سید مهدی طلائی مقدم با توجه به اهمیت دام و دامداری در شهرستان بیان داشت: به منظور گسترش دامداری و اشتغالزایی در این حوزه یک پهنه دامداری با ۱۴۶ واحد با ظرفیت ۲۵۰ راس دام سبک در هر واحد در محدوده روستای صدرآباد احداث و راه اندازی می شود.

وی پرورش و تکثیر ماهی تیلاپیا را یکی دیگر از ظرفیت های بالقوه در شهرستان بافق نام برد و خاطر نشان کرد: در کنار احیاء و توسعه نخیلات، پسته و گیاهان دارویی از جوانان و علاقه مندان بافقی دعوت می کنم به سمت گسترش صنعت پرورش آبزیان با محوریت ماهی تیلاپیا با مساعدت و تسهیلات ویژه در این حوزه حرکت کنند.

مدیر جهاد کشاورزی در ابتدای جلسه ضمن ارائه گزارشی از عملکرد یکساله اداره ترویج شهرستان بافق، گفت: در این مدت دو طرح توانمندسازی زنان روستایی براساس زنجیره تولیدگیاهان دارویی و اجرای طرح محصول گواهی شده(محصول سالم)خرما در دو منطقه کوشک و گودگوار اجرا شده است.

علی اکبر رحمتیان راه اندازی کارگاه های آموزشی و تخصصی در زمینه های پرورش آبزیان، شتر تک کوهانه در فضای مجازی را از دیگر اقدامات اداره ترویج بیان کرد و افزود: به منظور اشتغالزایی و حمایت از زنان روستایی ازطریق صندوق حمایت ازتوسعه بخش کشاورزی و صندوق کارآفرینی امید شهرستان تسهیلات قرض الحسنه به اعضای صندوق های خردزنان روستایی پرداخت شده است.

در این جلسه از اساتید و کشاورزان نمونه بخش ترویج و “حبیب اله درویشی” روناس کار نمونه شهرستان بافق تجلیل شد.