زاهدان – فرمانده انتظامی استان سیستان و بلوچستان از درگیری مسلحانه تکاوران پلیس با سوداگران مرگ در شهرستان ایرانشهر و کشف بیش از ۳ تن و ۵۴۱ کیلو مواد افیونی خبر داد.

به گزارش انتهاج، به نقل از پایگاه خبری پلیس، سردار محمد قنبری گفت: ماموران پلیس مبارزه با موادمخدر سیستان و بلوچستان با یک سری کار گسترده اطلاعاتی به سرنخ‌هایی از قاچاق محموله سنگین موادمخدر توسط اعضای یک باند حرفه‌ای قاچاق از مناطق مرزی به حوزه شهرستان ایرانشهر دست یافتند.

وی اظهار کرد: تیم‌های عملیات ویژه پلیس مبارزه با موادمخدر استان با همکاری ماموران انتظامی شهرستان ایرانشهر پس از چندین شبانه‌روز کار گسترده اطلاعاتی حوالی ساعت یک بامداد روز گذشته اعضای این باند مسلحانه را که با سه دستگاه وانت پیکاپ، پژو ۴۰۵ و سمند در حال جابجایی محوله موادمخدر در محور دشت سمسور – بزمان بودند، شناسایی و تحت نظر گرفتند.

فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان افزود: قاچاقچیان با مشاهده ماموران انتظامی به سمت آنان تیراندازی و با سرعت سرسام‌آوری متواری شدند که پس از طی مسافتی ماموران پلیس مبارزه با موادمخدر، خودروها را با قانون بکارگیری سلاح در یکی از جاده‌های کوهستانی همان محدوده متوقف کردند.

دستگیری دو قاچاقچی و کشف محموله مواد مخدر

وی ادامه داد: با متوقف شدن خودروها، درگیری مسلحانه آغاز و پس از سه ساعت قاچاقچیان در مواجهه با آتش پر حجم تکاوران پلیس و تنگ شدن عرصه بر خود با رها کردن محموله موادمخدر به سمت ارتفاعات منطقه متواری شدند.

سردار قنبری تصریح کرد: در این عملیات مقتدرانه در پاکسازی از منطقه ۲ قاچاقچی دستگیر و در بازرسی از خودروها در مجموع ۳ تن و ۴۲۵ کیلو و ۴۴۷ گرم موادمخدر شامل ۲ تن و ۴۲۵ کیلو و ۴۴۷گرم تریاک، یک تن سوخته تریاک، ۱۱۵ کیلو و ۶۰۰ گرم شیشه، یک قبضه گرینف، ۳ جعبه نوار حاوی ۴۴۵ تیر جنگی، یک قبضه «سمینف» به همراه ۱۰ فشنگ جنگی، یک قبضه کلاش، ۹۰ فشنگ جنگی کلاش و یک قبضه کلت کمری کشف شد.

وی با اشاره به ادامه تحقیقات برای شناسایی و دستگیری دیگر اعضای متواری این باند مسلحانه خاطر نشان کرد: نیروی انتظامی در گلوگاه‌ها و ورودی‌های قاچاق حضور فعال دارد و در راه مبارزه با موادمخدر تلاش می‌کند.