جیرفت - فرمانده انتظامی جیرفت از کشف بیش از ۶ تن انواع مواد مخدر در این شهرستان خبر داد و گفت: پلیس در این عملیات‌ها هفت باند مواد مخدر را منهدم کرد.

جیرفت – فرمانده انتظامی جیرفت از کشف بیش از ۶ تن انواع مواد مخدر در این شهرستان خبر داد و گفت: پلیس در این عملیات‌ها هفت باند مواد مخدر را منهدم کرد.

به گزارش انتهاج، سرهنگ رضا محمدرضایی اظهار کرد: از ابتدای سال جاری تا کنون ماموران مبارزه با مواد مخدر شهرستان جیرفت در راستای مقابله با تهیه و توزیع مواد مخدر با اقدامات اطلاعاتی و اشرافیت کامل بر نقاط آلوده شهرستان ۶ تن و ۷۵۰ کیلوگرم انواع مواد مخدر را کشف کردند.

وی با اشاره به اینکه این مقدار مواد کشف شده در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۱۲ درصد افزایش داشته است، افزود: در راستای برخورد با تهیه و توزیع کنندگان مواد مخدر و مصرف کنندگان این مواد افیونی طی سال جاری تعداد ۶۶۶ نفر تهیه و توزیع کننده مواد مخدر دستگیر و به مراجع قضایی معرفی شده‌اند.

فرمانده انتظامی جیرفت با بیان اینکه ریشه بسیاری از جرایم، اعتیاد به مواد مخدر است، گفت: آمارها نشان می دهند بیشتر بزهکاران علت نداشتن تعادل روحی و ضعف توان مالی خود را استفاده از مواد مخدر اعلام می‌دانند.

وی خاطر نشان کرد: از مهمترین تهدیدات علیه نوجوانان و جوانان، تحریکات افراد ناباب بوده که با بازی گرفتن احساسات جوانان، آنان را در معرض مصرف مواد مخدر قرار می‌دهند.

محمد رضایی از اعلام آمادگی پلیس برای اعزام کارشناسان و برپایی کارگاه‌های آموزشی در سطح مدارس و ادارات خبر داد و گفت: همه افراد جامعه برای پیشگیری از گرفتار شدن در دام اعتیاد باید نسبت به آسیب های مخرب آن آگاه باشند.