اسفراین– فرمانده انتظامی شهرستان اسفراین از توقیف یک دستگاه خودرو نیسان حامل بیش از ۲ تن سنگ معدن قاچاق از نوع سرب به ارزش ۱۴۹ ریال در این شهرستان خبر داد .

به گزارش انتهاج، سرهنگ “جاوید مهری ” با اعلام جزئیات این خبر گفت: در راستای طرح عملیاتی مبارزه با استفاده غیر مجاز از معادن ماموران پاسگاه سارمران در حین گشت زنی در سطح حوزه استحفاظی موفق به شناسائی یک دستگاه خودرو نیسان حامل سنگ معدن غیر مجاز از نوع سرب شدند .

این مقام انتظامی با اشاره به اینکه ماموران این خودرو را در نزدیکی روستای “اکبرآباد” متوقف کردند، افزود: در بازرسی از این خودرو مقدار ۲تن و ۱۳۵ کیلوگرم سنگ معدن‌کشف و ضبط شد.

وی با اشاره به اینکه در این رابطه یک نفر متهم نیز دستگیر و بعد از تشکیل پرونده به مراجع قضائی تحویل داده شد، خاطرنشان کرد: خودرو نیز توقیف و سنگ معدن کشف شده تحویل اداره صنعت و معدن شهرستان شد.

سرهنگ مهری با بیان اینکه ارزش این مقدار سنگ معدن بیش از ۱۴۹ میلیون ریال برآورد شده است، تصریح کرد: اقدامات پلیس در راستای مبارزه با استفاده غیر مجاز از معادن در سطح شهرستان با قدرت ادامه دارد و از شهروندان عزیز انتظار می رود در صورت اطلاع از هرگونه موارد مشکوک مراتب را بلافاصله از طریق پل ارتباطی ۱۱۰ به پلیس اطلاع دهند.

  • منبع خبر : پلیس