یزد- مسئول کنترل و نظارت سازمان نظام مهندسی ساختمان استان یزد از نظارت بر کیفیت هزار و 358 نقشه با متراژ 997 هزار و 592 متر مربع خبرداد.

به گزارش انتهاج، مهدی رضایی مسئول کنترل و نظارت سازمان نظام مهندسی ساختمان استان یزد با اشاره به اینکه کار نظارت بر نقشه های ساختمانی از تیرماه سال جاری به واحد کنترل و نظارت سازمان محول شده است، اظهار کرد: تا پایان شهریور ماه بالغ بر۳۹۰ پرونده شامل هزار و ۳۵۸ نقشه بررسی شده است.

وی با اشاره به این که نظارت ها در کاربری های مسکونی، تجاری، اداری، درمانی، صنعتی و روستایی صورت گرفته است، افزود: ۹۹۷ هزار و ۵۹۲ متر زیربنا در مجموع چهار رشته اصلی توسط ۳۶ بررسی کننده نظارت شده است.

مسئول کنترل و نظارت سازمان نظام مهندسی ساختمان استان یزد تاکید کرد: در سال گذشته واحد فنی و مشارکت های حرفه ای سازمان با مشارکت واحد انفورماتیک نسبت به اجرای طرح دریافت و ارسال  الکترونیک و حذف فیزیکی نقشه ها بین دفاتر، شهرداری و سازمان اقدام کرده که خوشبختانه با همکاری خوب دفاتر مهندسی موفقیت آمیز بوده است.

رضایی با بیان اینکه پس از واگذاری فرآیند نظارت بر نقشه ها به واحد کنترل و نظارت نسبت به پایش آنها اقدام کردیم، تصریح کرد: با مشخص شدن نقاط قوت و ضعف کل روند، در حال برنامه ریزی و اصلاح فرآیندها هستیم.

وی خاطرنشان کرد: در این مدت با مکاتبه و برگزاری جلسات هم اندیشی با کمیسیون های تخصصی درخصوص بهبود و تسریع روند بررسی نقشه ها به نتایج خوبی رسیدیم که در صورت همکاری بیشتر دفاتر و توافق و تعامل با شهرداری زمان بررسی نقشه و اخذ پروانه کاهش خواهد یافت.

رضایی یاد آور شد: مقرر گردیده است که از تاریخ ۱۷ آبان ماه سال جاری نقشه های ارسالی از دفاتر به لحاظ  کادر، مدارک و ترتیب نقشه های موجود در فایل های ارسالی مطابق دستورالعمل مصوب و ابلاغ شده تهیه نقشه باشد تا نسبت به بررسی آنها اقدام شود که امیدواریم مسئولین محترم دفاتر، توجه لازم را به این موضوع داشته باشند.