یزد-محمد علی طالبی استاندار یزد در کنگره ۴۰۰۰ شهید استان یزد با ایجاد ۲۲ کمیته و مسئولیت دستگاه های انقلابی و دولتی، مضربی از ۴۰ و هزار در فعالیت ها تعریف شد که به یاد هر شهید نهالی غرس شد،  یک هزار جهیزیه برای خانواده های نیازمند در نظر گرفته شده و ۴ هزار یتیم نیز تحت پوشش قرار گرفتند.

به گزارش انتهاج، طالبی گفت: به مناسبت برگزاری کنگره شهید، ۴هزار صلح و سازش، ۴ هزار ازدواج و ۴ هزار ویزیت رایگان همچنین تهیه ۴ هزار بسته کمک آموزشی و لوازم التحریر، تهیه ۴ هزار صندلی مدارس، تولید محتوای ۴ هزار دقیقه برنامه در راستای معرفی شهدا، تولید سریال فاخر با محوریت شهید صدوقی نیز دنبال شد.

وی با اعلام خبر برگزاری کنگره ۴۰۰۰ شهید استان یزد در فروردین ۱۴۰۰ در محل نمایشگاه بین المللی استان یزد، افزود: این کنگره با همکاری فرمانده سپاه الغدیر یزد، نماینده ولی فقیه در یزد و سایر دستگاه ها در تمام استان یزد و روستاها و مناطق محروم برکات زیادی به همراه داشت.

* گفتمان محرومیت زدایی باید با کنگره ۴۰۰۰ شهید استان یزد نهادینه شود

رضا پورشمسی  فرمانده سپاه الغدیر یزد و دبیر کنگره ملی ۴۰۰۰ شهید استان یزد در نشست خبری کنگره ملی۴۰۰۰شهید استان یزد، گفت:  در زمان هشت سال دفاع مقدس فرماندهان با گوش به فرمان امام بودن، با تمام توان و اعتقادشان لشکر ساختند و در نبرد با دشمن حماسه آفریدند.

پورشمسی گفت: خدمات ارائه شده در حوزه محرومیت زدایی، توزیع بسته های معیشتی و … در کمیته های مختلف کنگره ملی ۴۰۰۰ شهید استان یزد بیش تر از حد برنامه ریزی شده، انجام شده است.

وی با اشاره به عملیات های والفجر ۸ و عملیات بیت المقدس که به آزاد سازی مناطق اشغال شده منجر شد، گفت: نقش و اقدامات رزمندگان و فرماندهان در این عملیات ها خارق العاده بود؛ به طوری که تا کنون این نوع عملیات ها را شاهد نبوده ایم.

پورشمسی از دوران هشت سال دفاع مقدس به عنوان تحول بزرگ یاد کرد و گفت: ما مدیون دفاع مقدس هستیم  و آن هشت سال میدان عرصه نشان دادن توانایی و دلسوزی بود.

وی با بیان اینکه شهدا زنده هستند و به برگزاری این کنگره ها عنایت دارند، گفت: بارها در جریان برگزاری یادواره ها و کنگره شهدا حضور آنها را حس کرده ایم.

پورشمسی گفت: امروز اگر کنگره برگزار می شود هدف ساخت چند ورزشگاه یا … نیست، بلکه در پی ایجاد گفتمان خدمت رسانی در ایران و باور به ظرفیت های عمومی هستیم.

فرمانده سپاه الغدیر یزد گفت: بعد از اتمام این کنگره باید، گفتمان جاری ایران اسلامی و استان یزد به این سمت حرکت کند که بعد از کنگره نیز در محرومیت زدایی و فعالیت های فرهنگی و اجتماعی حرکت های فاخری برای شهدا انجام شود.