به گزارش انتهاج به نقل از ایرنا؛

اسماعیل گرامی مقدم روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: مقامات سیاسی و نظامی رژیم صهیونیستی به صراحت اعلام کرده بودند که اجازه پیشرفت در رفع تحریم‌های ظالمانه را نخواهند داد و این اظهارنظرها نشان می دهد که آنها در مواضع ضعف قرار دارند.

نماینده مردم بجنورد در دوره هفتم مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه حادثه نطنز در حالی رخ داد که قدرت های جهانی در حال مذاکره برای بازگرداندن ایران و آمریکا به توافق هسته ای بودند، افزود: این حمله خرابکارانه با هدف توقف و به عقب برگرداندن این مذاکرات است و سعی دارند تا تنش ها در خاورمیانه را تشدید کنند.

سخنگوی حزب اعتماد ملی ادامه داد این اقدام تروریستی هرچند حواشی ایجاد می‌کند که تیم مذاکره کننده را تحت فشار قرار دهد، اما اراده دولتمردان و مردم فهیم جمهوری اسلامی ایران آنقدر قوی است که تحت تاثیر چنین حوادثی دست از مذاکرات نمی‌کشند.

وی دلیل دیگر عملیات تروریستی نطنز را نتیجه موفقیت های برجامی دولت روحانی عنوان کرد و افزود: دولت روحانی یک یک مشکل بزرگ بین المللی را با دیپلماسی موفق در پای میز مذاکره حل کرد و موفقیت هایی را در برجام بدست آورد که هیچ وقت از بین نمی رود و غیرقابل تخریب است.

این فعال سیاسی ادامه داد: گشایشی هایی که در برجام برای کشور ایجاد شد موجب دل‌نگرانی دشمنان شده است و آنها را در موضع ضعف و سردرگمی قرار داده است بنابراین سعی دارند تا به نوعی در این مواقع حساس به سیاست های کشور ما ضربه وارد کنند.

وی اظهار داشت: قرار داشتن کشور در تنگنا و سختی برای اینها منافعی دارد و هرگونه حرکت در جهت بهبود شرایط را زنگ خطری برای خود می‌دانند و بلافاصله در صدد بر می‌آیند که سنگ اندازی کنند.

گرامی مقدم بیان کرد: معتقدم در حوزه سیاسی هر حاکمیت و جریانی سیاسی که مخالف خود را سرکوب کند و سعی در حذف رقیب داشته باشد در موضع ضعف قرار دارد و چاره ای جز مخالفت و سرکوب ندارد.

وی ادامه داد: مردم فهیم ایران در گذشته تصمیم خود را گرفته اند و با این حرکات فریب توطئه دشمنان را نمی خورند و مغلوب این حرکات خرابکارانه نمی شوند.

بهروز کمالوندی سخنگوی سازمان انرژی اتمی اعلام کرد: بامداد شنبه ۲۱ فروردین ۱۴۰۰ حادثه ای در بخشی از شبکه توزیع برق مجتمع غنی سازی شهید احمدی روشن ( نطنز ) رخ داده و علل حادثه در دست بررسی است.

وی افزود: این حادثه صدمات انسانی و آلودگی به دنبال نداشته و علل آن در دست بررسی است.

همچنین علی اکبر صالحی رئیس سازمان انرژی اتمی کشورمان گفت: اقدام علیه مرکز غنی‌سازی نطنز نشان‌دهنده شکست مخالفان پیشرفت‌های صنعتی و سیاسی کشور برای جلوگیری از توسعه چشمگیر صنعت هسته‌ای است.

رییس سازمان انرژی اتمی روز دوشنبه نیز با بیان اینکه سرنخ‌های خرابکاری در سایت نطنز پیدا شده است، گفت: سیستم برق اضطراری سایت همین امروز راه اندازی شده و بقیه امور هم پیش خواهد رفت.