یزد– امام جمعه یزد با اشاره به اینکه یزد دارای فرهنگ اصیل دینی است، افزود: گردشگران و مسافران باید حرمت این شهر و مردم آن را حفظ کنند و پلیس نیز باید از حرکات مغایر با فرهنگ دینی یزد به ویژه در ایام نوروز به طور مناسب جلوگیری کند.
به گزارش انتهاج یزد، آیت‌الله محمدرضا ناصری در دیدار با فرمانده و روسای بخش‌های مختلف نیروی انتظامی استان یزد ضمن قدردانی از تلاش‌های پلیس استان اظهار داشت: امیدواریم پلیس در حوزه مواد مخدر همچنان قوی و سختگیرانه‌تر عمل کند تا قاچاقچیان و اشرار در این استان احساس امنیت نکنند.
نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه یزد از عملکرد و سرعت عمل پلیس یزد برای دستگیری سارقان مسلح طلافروشی در بلوار ۱۷ شهریور قدردانی کرد.
وی با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای مبارزه با موادمخدر افزود: لازم است از نیروهای مجروح و آسیب دیده در مقابله با اشرار به خوبی دلجویی شود.
ناصری با اشاره به فرا رسیدن ایام نوروز عنوان کرد: به نظر می رسد سفرهای بسیاری به یزد انجام شود که در این راستا علاوه بر تامین امنیت و پیشگیری از سرقت، باید گشت‌های محله‌ای نیز توسط پلیس افزایش یابد.
امام جمعه یزد ادامه داد: پلیس هم باید سرقت‌ها و هم مسائل اخلاقی را مدنظر داشته باشد و اجازه ندهد برخی افراد عامدانه، قبح برخی مسائل نظیر بی‌حجابی را از بین ببرند.
ناصری، تذکر پلیس را بسیار اثرگذار دانست و گفت: برخورد محترمانه، مؤدبانه و در عین جدی پلیس به افرادی که مرتکب اعمال منافی عفت می‌شود، ضروری است و لازم است نیروهای پلیس در این زمینه آموزش‌های لازم را فرا بگیرند.
امام جمعه یزد همچنین بر توصیه و یادآوری موارد مختلف از پیشگیری از سرقت تا حفظ شئون اسلامی را در قالب کتابچه‌هایی در اختیار مسافران قرار دهد.
وی در بخش دیگری از سخنان خود، دستگیری سارقان سرقت مسلحانه طلافروشی بلوار ۱۷ شهریور را نیز اقدامی بسیار ارزنده دانست و از تلاش‌های پلیس استان در این زمینه قدردانی کرد.