به گزارش انتهاج به نقل از ایرنا؛

علی ذوالفقاری روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: پس از اعلام نتایج مرحله نخست تعداد افراد رد صلاحیت شده توسط هیات نظارت شهرستان در مجموع کل ۱۵ نفر بودند که در مرحله آخر ۱۲ نفر تایید مجدد شدند و سه نفر انصراف دادند که از مجموع ۱۱۳ نفر، ۷۶ نفر در شیروان، ۱۷ نفر زیارت، ۹ نفر لوجلی و ۱۱ نفر از قوشخانه هستند.

وی در خصوص تایید صلاحیت شوراهای اسلامی روستایی و عشایری اظهار داشت: نتایج بررسی صلاحیت این داوطلبان ۳۱ اردیبهشت ماه از طریق بخشداری ها به داوطلبان اعلام و آنها چهار روز پس از دریافت این نتایج، می توانند اعتراض احتمالی خود را نسبت بررسی صلاحیت ها به هیات نظارت استان خراسان شمالی اعلام کنند.
شیروان ۶۰ کیلومتری شرق بجنورد مرکز استان خراسان شمالی واقع است و جمعیت این شهرستان طبق آخرین سرشماری نفوس و مسکن حدود ۱۵۷ هزار نفر جمعیت دارد.

با توجه به تجربه موفق استان در برگزاری انتخابات به صورت الکترونیکی، شهر بجنورد به عنوان یکی از ۲۴ مرکز استان و شیروان به عنوان یکی از هشت شهر منتخب برای برگزاری انتخابات تمام الکترونیک، انتخاب شده است.

ثبت نام داوطلب انتخابات ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر در ۲۴ شهر استان خراسان شمالی از ۲۰ اسفندماه پارسال آغاز شد و ساعت ۲۴ روز سه شنبه ۲۶ اسفندماه پایان یافت .

انتخابات سیزدهمین دوره رییس جمهوری و ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا به همراه میاندوره ای پنجمین دوره انتخابات خبرگان رهبری ۲۸ خردادماه ۱۴۰۰ برگزار خواهد شد.