به گزارش انتهاج به نقل از ایرنا؛

مهدی کرامتی روز یکشنبه در گفت و گو خبرنگار ایرنا اظهار داشت: نیکوکاران اسفراینی سه میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال در جشن گلریزان آزادی زندانیان جرایم غیرعمد کمک کردند.

وی افزود: علاوه بر مبلغ جمع آوری شده برای آزادی زندانیان جرایم غیر عمد با تلاش مددکاران اجتماعی مابقی بدهی توسط شکات بخشیده شد.

کرامتی با قدردانی از استقبال نیکوکاران از گلریزان آزادی زندانیان جرایم غیرعمد در شهرستان اظهار داشت: این میزان کمک آنها برای آزاد سازی زندانیان جرایم غیر عمد در مقایسه با سال های گذشته از رشد خوبی برخوردار بود که صنایع شهرستان هم با وجود تنگناهای اقتصادی از جشن گلریزان استقبال خوبی کردند.

فرماندار اسفراین گفت: از ۱۸ زندانی جرایم غیر عمد در شهرستان ۱۵ نفر با کمک نیکوکاران در جشن گلریزان آزاد شدند و سه نفر دیگر نیز با بدهی حدود ۱۰ میلیارد ریال در انتظار کمک نیکوکاران هستند.

کرامتی افزود: اگر سه میلیارد از مبلغ فوق هم با مشارکت نیکوکاران فراهم شود با تخیف و رایزنی که با افراد انجام می شود می توان این سه زندانی غیر عمد شهرستان را نیز آزاد کرد.

وی گفت: جشن گلریزان آزادی جرایم غیر عمد اسفراین به دلیل شرایط کرونایی به صورت مجازی در چند مرحله از ظرفیت کمک نیکوکاران حوزه های مختلف استفاده شد.

شهرستان ۱۲۰ هزار نفری اسفراین در ۶۰ کیلومتری جنوب شرقی بجنورد قرار دارد.

هم اینک حدود هزار و ۴۰۰ نفر در زندان های خراسان شمالی تحمل حبس می کنند.

در هر یک از شهرستان‌های بجنورد، شیروان و اسفراین یک زندان وجود دارد و یک کانون اصلاح و تربیت و یک بازداشتگاه نیز در بجنورد دایر است.