به گزارش انتهاج به نقل از ایرنا؛

علی بیک زاده روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: با ابتلای این تعداد کارمند به ویروس کرونا شمار آنها از پنج هزار و ۷۱۹ نفر به پنج هزار و ۸۹۱ نفر رسیده است.

وی با اشاره به اینکه این تعداد کارمند مربوط به ۹۹ دستگاه اجرایی استان است افزود: تاکنون سه هزار و ۶۷۰ نفر کارمند مرد و ۲ هزار و ۲۲۱ نفر کارمند زن در استان به کرونا مبتلا شده اند.

وی همچنین با بیان اینکه تاکنون پنج هزار و ۵۷۵ نفر از مبتلایان به کرونا، بهبود یافته اند افزود: اکنون ۲۸۶ نفر شامل ۲۳۱ مرد و ۵۵ نفر زن کارمند در بیمارستان ها و یا منزل تحت درمان قرار دارند.

وی اضافه کرد: براساس آمار رسمی کرونا جان ۲۱ نفر از کارمندان دولت در این استان را گرفته است که پنج نفرشان را بانوان و ۱۶ نفر را آقایان تشکیل می دهند.

دورکاری کارمندان

بیک زاده درباره دورکاری کارمندان گفت: براساس دستورالعمل ستاد ملی مقابله با کرونا در شهرهای وضعیت الگوی رنگ بندی قرمز در دستگاه های خدمات رسان باید با ۵۰ درصد و مابقی دستگاه های اجرایی غیر خدماتی موسوم به غیر ضرور نیز با یک سوم کارمند باید فعالیت کنند و دو سوم نیروها نیز دورکاری داشته باشند.

معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری خراسان شمالی گفت: از مردم انتظار می رود در شهرها با وضعیت قرمز، برای کارهای غیرضرور به دستگاه های اجرایی مراجعه نداشته باشند تا زنجیره بیماری کووید ۱۹ قطع شود.

درموج چهارم شیوع ویروس کرونا در این استان ۶۰۰ تخت بیمارستانی برای بستری بیماران کووید ۱۹ ساماندهی شد که هم اکنون ۸۰ درصد از تخت های موجود تحت اشغال این بیماران قرار دارد و با روند صعودی آمار بیماران کرونایی بیمارستان تامین اجتماعی شهر بجنورد نیز برای بستری این بیماران در نظر گرفته شد.

علاوه بر این، براساس مصوبه ستاد استانی مقابله با کرونا تمامی بیمارستان های خراسان شمالی برای بستری بیماران کووید ۱۹ به حالت آماده باش درآمدند و در چند روز گذشته با افزایش آمار بیماران، دانشگاه علوم پزشکی استان برای تامین برخی تجهیزات حفاظت فردی از خیرین درخواست کمک کرد.

براساس آخرین فهرست رنگ‌بندی کرونایی شهرها که از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام شد، شهرستان‌های بجنورد، شیروان و اسفراین، گرمه و جاجرم، فاروج و مانه و سملقان در وضعیت قرمز و تنها رازو جرگلان در وضعیت نارنجی کرونایی قرار دارد.

از اول اردیبهشت ماه تا کنون بیش از ۶۰۰ بیمار با علایم ویروس کرونا در بیمارستان های بستری شدند و این استان در زمره یکی از هفت استان با شیب تند آمار بیماران بستری قرار دارد.