به گزارش انتهاج به نقل از ایرنا؛

غلامرضا عوض زاده روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود : علاوه بر آن ۶۲ واحد صنفی در این استان نیز به دلیل بی توجهی به دستورالعمل های بهداشتی تذکر کتبی دریافت کردند که در صورت تکرار این واحدها نیز پلمپ خواهد شد.
وی اضافه کرد : با توجه به قرارگیری شهرستان بجنورد در وضعیت الگوی رنگ بندی قرمز کرونایی براساس دستورالعمل ستاد ملی و استانی مقابله با کرونا تمام مشاغل سطح دو ، سه و چهار در این شهرستان تا اطلاع ثانونی تعطیل است و صرفا مشاغل سطح یک حق فعالیت دارند.
عوض زاده اظهارداشت : هرگونه فعالیت واحدهای صنفی و مشاغل سطح دو ، سه و چهار در مرکز استان ممنوع است و با متخلفان سلامت نیز طبق قانون برخورد خواهد شد که پلمپ واحدهای صنفی یکی از برخوردهای قانونی است.
وی واحدهایی که چند روز گذشته بیشترین بی توجهی را به دستورالعمل های بهداشتی داشتند را مربوط به نمایشگاه داران خودرو، واحدهای آموزش راهنمایی و رانندگی، فروشندگان پوشاک، کیف و کفش اعلام کرد.
تشدید برخورد با متخلفان سلامت
فرماندار شهرستان بجنورد گفت: با توجه به روند صعودی آمار بیماران کرونایی در سطح استان به خصوص شهرستان بجنورد برخوردهای قانونی با اصناف و متخلفان سلامت از ۲۸ فروردین ماه جاری تشدید می شود و صرفا به تدکر کتبی و پلمپ واحد صنفی اکتفا نخواهد شد.
عوض زاده اظهارداشت : واحدهای صنفی که مخل سلامت تشخیص داده شوند، و نسبت به دستورالعمل های بهداشتی بی توجهی باشند، ضمن پلمپ واحد صنفی برای برخورد به تعزیرات حکومتی معرفی خواهند شد.
وی خاطرنشان کرد: علاوه بر برخورد برخورد با اصناف متخلف، روسای اتحادیه هم باید پاسخگوی بی توجهی کسبه به محدودیت های کرونایی باشند و تامین و صیانت از سلامت شهروندان خط قرمز ستاد استانی و شهرستانی کروناست.
آماده باش بیمارستان تامین اجتماعی
فرماندار شهرستان بجنورد با اشاره به روند صعودی آمار بیماران کرونایی و احتمال پر شدن تخت های ویژه برای بستری این بیماران گفت: بیمارستان تامین اجتماعی مرکز استان نیز برای پذیرش این بیماران به حالت آماده باش درآمد.
عوض زاده اظهارداشت : اگرچه تاکنون هیچ بیمار کرونایی برای بستری به این بیمارستان اعزام نشد، ولی با احتمال پرشدن تخت های بیمارستان امام حسن مجتبی (ع) شهر بجنورد به عنوان یکی از بیمارستان جایگزین بستری بیماران کرونایی، به حالت آماده باش در آمد.
براساس آخرین آمار دانشگاه علوم پزشکی استان خراسان شمالی هم اکنون ۳۹۰ بیمار مبتلا به بیماری کرونا در بیمارستان های تحت پوشش این دانشگاه در هفت شهرستان از هشت شهرستان استان خراسان شمالی بستری هستند و در یک هفته گذشته ۲۵ بیمار مبتلا به ویروس کرونا در این بیمارستان ها جان خود را از دست دادند.
هم اکنون از هشت شهرستان استان خراسان شمالی ، پنج شهرستان در وضعیت قرمز و دو شهرستان نارنجی و راز و جرگلان به عنوان شهرستان مرزی در وضعیت زرد قرار دارد.