به گزارش انتهاج به نقل از ایرنا؛

امین فلاح روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: از این تعداد ۷۹ مدرسه با ۳۹۹ کلاس درس در روستاها و شهرها و ۹ مدرسه نیز در سایت های مسکن مهر در این استان احداث و تجهیز شده است.

وی ساخت پنج هنرستان فنی وحرفه ای را از دیگر دستاوردهای دولت در هشت سال گذشته در خراسان شمالی اعلام کرد و گفت: همچنین در این بازه زمانی ۱۵۳ مدرسه با ۶۲۲ کلاس درس تخریب و مجددا بازسازی یا مقاوم سازی شده است.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس خراسان شمالی گفت: از این تعداد، ۴۵ مدرسه با ۱۲۲ کلاس درس مدارس خشتی و گلی و ۱۷ مدرسه با ۳۸ کلاس دیگر نیز مدارس سنگی بوده است.

مدیرکل نوسازی ، توسعه و تجهیز مدارس خراسان شمالی اظهارداشت : در مجموع در هشت سال اخیر حدود ۴۰ سانتی متر مربع به سرانه فضای آموزشی به ازای هر دانش آموز در این استان افزوده شد به طوری که سرانه فضای آموزشی از چهار متر و ۹۵ سانتی متر به حدود پنج متر و ۳۱ سانتی متر رسیده است.

فلاح استانداردسازی سیستم گرمایشی هزار مدرسه با ۳۸۲ میلیارد ریال را که شامل چهار هزار و ۹۰۰ کلاس درس می شود از دیگر دستاوردهای دولت تدبیر و امید اعلام کرد.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس خراسان شمالی گفت: با این اقدام سیستم گرمایشی استاندارد مدارس استان از ۱۳ درصد به ۹۸ درصد افزایش یافته است.

وی همچنین ساخت و تجهیز یک باب مجتمع عشایری و مرکز شبانه روزی کودکان استثنایی و هشت خوابگاه دانش آموزی را از دیگر اقدامات دولت در این بازه زمانی دانست و گفت: برای این طرح ۳۵۲میلیارد ریال هزینه شده است.

وی شاخص سرانه فضای ورزش استان را در ابتدای دولت ۱۵ صدم متر مربع دانست که این میزان هم اکنون به ۲۸ صدم متر مربع افزایش یافته است.

۱۸۰هزار دانش آموز خراسان شمالی در بیش از ۲ هزار باب آموزشگاه استان زیر نظر ۱۴ هزار نفر معلم تحصیل می کنند که از این تعداد ۱۰۴ هزار دانش آموز در مقطع ابتدایی و مابقی متوسطه هستند.