به گزارش انتهاج به نقل از ایرنا؛

سیدجلال موسوی روز چهارشنبه به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: خراسان شمالی در جذب تسهیلات نوسازی نانوایان از استان های برتر کشور است.

وی با اشاره به اینکه پارسال ۹۱ میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال اعتبار تسهیلاتی به نانوایی استان به منظور انجام امور بهسازی، نوسازی و سرمایه در گردش نانوایان پرداخت شد.

وی با بیان اینکه برخی از شهرستان ها سهم خود را از تسهیلات جذب نکرده اند اظهار داشت: با رایزنی های انجام شده، تسهیلات جذب نشده به سایر شهرستان ها اختصاص یافت.

موسوی با اشاره به اینکه این تسهیلات با نرخ ۱۵ درصد به متقاضیان پرداخت می شود و هر واحد تا سقف ۴۰۰ میلیون ریال دریافت می کند گفت: اکنون مشکلی در پرداخت تسهیلات وجود ندارد و در صورت وجود متقاضی این اعتبارات تسهیلاتی در اختیار قرار می گیرد.

وی خاطرنشان کرد: این اعتبار تسهیلاتی با دوره باز پرداخت ۳۶ ماهه پرداخت می شود و نانوایان متقاضی می توانند با مراجعه به اتحادیه های شهرستان ها نسبت به ارائه تقاضا اقدام کنند.

وی افزود: رویکرد ما در پرداخت این تسهیلات، کمک به تهیه ابزار و ادوات فرآوری و تهیه خمیر، ماشین آلات پخت و نیز بهسازی واحدهای نانوایی است.

مدیر کل غله و خدمات بازرگانی خراسان شمالی گفت: پارسال ۱۶۴ میلیارد ریال اعتبار تسهیلاتی برای پرداخت به ۴۱۰ واحد نانوایی استان اختصاص یافت.

اکنون هزار و ۱۱۲ واحد نانوایی یارانه پز و حدود ۳۰۰ واحد آزادپز در استان ۸۶۳ هزار نفری خراسان شمالی دایر است.