بجنورد– مدیرکل کمیته امداد خراسان شمالی از تخصیص اعتبار ۲۸۵ میلیون تومانی برای تحصیل دانشجویان تحت پوشش این نهاد در دانشگاه‌های غیردولتی خبر داد.

به گزارش انتهاج، مجید الهی راد بابیان اینکه در ابتدای مهرماه امسال، شش هزار دانش آموزان نیازمند تحت حمایت این نهاد سال تحصیلی جدید خود را آغاز کردند، ادامه داد: تاکنون ۱۳۰ میلیون تومان از محل منابع دولتی این نهاد برای این دانش آموزان هزینه شده است.

مدیرکل کمیته امداد استان خراسان شمالی خاطرنشان کرد: بخشی از این کمک‌ها در قالب خرید لوازم‌التحریر شامل کیف، کفش، فرم مدارس هزینه شده و بخشی نیز برای هزینه ایاب و ذهاب دانش آموزان و هزینه‌های جانبی تحصیلی آن‌ها پیش‌بینی‌شده است.

الهی راد در ادامه به دانشجویان تحت حمایت این نهاد اشاره کرد و افزود: ابتدای مهرماه امسال حدود ۸۰۰ دانشجو از خانواده‌های تحت حمایت کمیته امداد استان خراسان شمالی، تحصیل خود را در مقاطع، کاردانی، کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتر آغاز کردند.

وی افزود: بیش ۲۱۷ نفر از این دانشجویان در دانشگاه‌های دولتی و باقی‌مانده نیز در دانشگاه‌های غیردولتی تحصیل می‌کنند.

مدیرکل کمیته امداد استان میزان اعتبار پیش‌بینی‌شده برای پرداخت شهریه دانشجویان دانشگاه‌های غیردولتی را طی سال ۹۸ بیش از ۲۸۵ میلیون تومان اعلام کرد و گفت: علاوه بر این ۳۵ میلیون تومان نیز برای کمک‌هزینه تحصیلی دانشجویان دانشگاه‌های دولتی پیش‌بینی‌شده است.

  • منبع خبر : روابط عمومی کمیته امداد خراسان شمالی