به گزارش انتهاج به نقل از ایرنا؛

هادی جودی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به بازرسی از اماکن ورزشی توسط ۲۵ تیم ارزیاب افزود: پس از تعطیلی دوباره فعالیت های ورزشی، گروه های بازرسی با اولویت سلامت شهروندان و ورزشکاران از ۱۲ تیم به ۲۵ تیم افزایش یافت.

وی با اشاره به ابلاغیه ستاد کرونای استان برای فعالیت های ورزشی شهرستان ها یادآور شد: فعالیت تمامی رشته‌های ورزشی خراسان شمالی به علت قرار گرفتن در وضعیت قرمز و نارنجی کرونایی تعطیل است و در صورت مشاهده هر گونه فعالیت ورزشی باشگاه ها، بلافاصله آن مکان بدون هیچ اخطاری پلمب می شود.

جودی یادآور شد: این تعطیلی ها و ممنوعیت فعالیت های ورزشی شامل تمامی باشگاه ها و اماکن ورزشی دولتی، خصوصی و استخرها، سالن‌های سرپوشیده و روباز و همچنین باشگاه‌های بدنسازی است و تا زمانی که استان در شرایط عادی کرونایی قرار گیرد، این تعطیلی ها برقرار است.

به منظور مقابله با شیوع کرونا باشگاه ها و اماکن ورزشی خراسان شمالی از چهارم اسفند ماه سال ۹۸ تا اواخر فروردین ماه سال ۹۹ تعطیل شد اما پس از یک ماه بازگشایی دوباره برای مقابله با گسترش کرونا در خردادماه پارسال تعطیل شد.

با توجه به متضرر شدن بسیاری از باشگاه ها و مربیان ورزشی، دوباره از ۲۷ شهریورماه سال گذشته با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی ستاد ملی کرونا برخی از اماکن ورزشی بازگشایی شده است.

دوباره با توجه به افزایش بیماران مبتلا به کووید ۱۹ در هفته های اخیر براساس فهرست رنگ‌بندی کرونایی شهرها از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، شهرستان‌های بجنورد، شیروان، اسفراین و گرمه و جاجرم در وضعیت قرمز کرونایی قرار گرفت.

همچنین شهرستان های فاروج و مانه و سملقان در وضعیت نارنجی و رازو جرگلان نیز در وضعیت زرد کرونایی قرار گرفته است.

خراسان شمالی ۲۹ هزار ورزشکار سازمان یافته دارد که در قالب ۴۹ هیات ورزشی فعال هستند.