به گزارش انتهاج به نقل از ایرنا؛

به گزارش روز شنبه شب کمیته اطلاع رسانی ستاد انتخابات ۱۴۰۰ استان خراسان شمالی تاکنون سه هزار و ۸۲۰ داوطلب برای کرسی نمایندگی شوراهای اسلامی روستایی این استان ثبت نام کردند که یک هزار و ۵۲ نفرشان دارای حداقل یک دوره عضویت در شوراهای روستایی را در کارنامه شان دارند.
براساس این گزارش بیشترین داوطلبان ثبت نامی انتخابات شوراهای روستایی استان خراسان شمالی مربوط به شهرستان اسفراین با ۷۴۷ داوطلب و کمترین آن نیز با ۶۶ نفر مربوط به شهرستان گرمه در جنوب غربی این استان است.
کمیته اطلاع رسانی انتخابات سیزدهمین دوره رییس جمهوری و ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستای خراسان شمالی تعداد داوطلبان ۶ شهرستان دیگر استان را به ترتیب ،شیروان ۷۱۱ ، بجنورد ۶۲۶ ، مانه و سملقان ۶۱۴ ، راز و جرگلان ۳۸۰ ، فاروج ۳۶۱ ، جاجرم ۱۳۹ اعلام کرد.
طبق این گزارش مدارک حدود ۷۱.۳ درصد از داوطلبان زیر دیپلم و مابقی نیز دارای مدارک تحصیلی حوزوی، دیپلم و یا بالاتر دارند و ۱۶۶ نفر از این داوطلبان را نیز زنان تشکیل می دهند که حدود پنج درصد داوطلبان را شامل می شود.
ثبت نام داوطلبان انتخابات شوراهای اسلامی روستایی استان خراسان شمالی همزمان با سراسر کشور ۱۶ فروردین ماه شروع و تا ۲۲ فروردین ماه ( فردا ) ادامه دارد.
استان خراسان شمالی طبق آخرین آمار سرشماری عمومی نفوس و مسکن یکهزار و ۲۹۹ و روستا دارد که انتخابات شوراهای اسلامی در ۷۴۰ روستای بالای ۲۰ خانوار جمعیت برگزار می شود و هم اکنون حدود ۲ هزار و ۳۰۰ نفر عضو شوراهای اسلامی روستا در خراسان شمالی هستند که از این تعداد ۲ هزار و ۲۵۰ نفر مرد و ۵۰ نفر زن هستند.
انتخابات ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا همزمان با سیزدهمین دوره ریاست جمهوری و میاندوره ای پنجمین دوره خبرگان رهبری ۲۸ خردادماه ۱۴۰۰ در استان خراسان شمالی نیز برگزار خواهد شد.