به گزارش انتهاج به نقل از ایرنا؛

مهری هاشمی دوین روز دوشنبه به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: بارندگی خوبی در ایستگاه های استان به ثبت رسیده و در این مدت میزان بارش در ینگه قلعه بجنورد ۳۰ میلی متر و در مهمانک شهرستان مانه و سملقان ۲۷ میلی متر گزارش شده است.

وی افزود: میزان بارندگی در بجنورد مرکز استان ۱۱ میلی متر بوده است.

هاشمی دوین با اشاره به کاهش دمای هوای دما گفت: روند کاهشی دمای هوا تا فردا ادامه دارد و مردم استان افت چهار تا ۶ درجه سانتیگرادی را تجربه می کنند.

وی افزود: در شبانه روز گذشته کوسه در شیروان با کمینه دمای ۱۱ درجه سانتیگراد خنک ترین و اسماعیل آباد در اسفراین با بیشینه دمای ۲۷ درجه سانتیگراد گرم ترین نقطه استان بوده است.

رییس اداره پیش بینی هواشناسی خراسان شمالی اظهار داشت: در این مدت کمینه دمای بجنورد ۱۷ و بیشینه آن ۲۳ درجه سانتیگراد بوده است.

وی افزود: بارندگی ها امروز هم تداوم دارد که شدت آن بیشتر در مرکز و جنوب غرب استان در شهرستان های بجنورد، گرمه و جاجرم، شیروان و اسفراین و جنوب مانه و سملقان است.

رییس اداره پیش بینی هواشناسی خراسان شمالی گفت: بارندگی تا پایان هفته جاری به صورت پراکنده و خفیف در مناطق مختلف استان پیش بینی شده است.

بر اساس این گزارش سامانه بارشی از روز شنبه استان خراسان شمالی را در برگرفته است که سبب رگبار باران، رعدوبرق و تگرگ شده است.

بارش باران و جاری شدن سیل عصر دیروز منجر به بسته شدن محور سنخواست-جاجرم شد همچینن به بخش کشاورزی شهرستان جاجرم خسارت وارد کرد.

خراسان شمالی ۳۴۴ هزار هکتار عرصه زراعی و باغی دارد که به علت نبود بارش در فروردین ماه امسال حدود ۴۰ هزار هکتار از گستره کشتزارهای دیم استان از بین رفت.