به گزارش انتهاج به نقل از ایرنا؛

دکتر محسن رعنایی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: ۱۱۴ پزشک در سطح استان با بیمه سلامت استان قرارداد دارند.

وی در خصوص نسخه پیچی در داروخانه ها، رادیو لوژی ها و آزمایشگاه ها نیز گفت: تمامی مراکز طرف قرار داد اسناد را به صورت ۱۰۰ درصد برای این سازمان بیمه گر ارسال می کنند.

رعنایی اظهار داشت: هم اینک دوره های آموزشی بازآموزی برای تمامی مطب ها و سایر مووسات طرف قرارداد داریم تا نسخه نویسی الکترونیکی را کیفی کنیم.

مدیرکل بیمه سلامت خراسان شمالی بر حذف دفترچه کاغذی به مرور تاکید کرد و گفت: دفترچه های کاغذی برای بیمه شدگان تا پایان تیرماه حذف خواهد شد اما افرادی که دفترچه بیمه آنان هنوز برگه دارد می توانند از آن استفاده کنند.

رعنایی با بیان اینکه سازمان های بیمه گر نیز برای فعالیت الکترونیکی اعلام آمادگی کرده اند اظهار داشت: بیمه شدگان با دریافت کد رهگیری و کد ملی می توانند از خدمات بیمه های تکمیلی بهره مند شوند.

وی با بیان اینکه تاکنون ۶۳۵ هزار نفر از شهروندان این استان خود را بیمه کرده اند گفت: از مجموع بیمه شده ها ۴۴۶ هزار نفر بیمه شده روستایی، ۵۷ هزارنفر صندوق کارکنان دولتی، ۱۰۲ هزار نفر سلامت همگانی شهری، ۲۶ هزار نفر شامل بیمه شده های مددجویان کمیته امداد، بهزیستی، طلاب، شاهد و ایثارگر و چهار هزار نفر بیمه خویش فرما ایرنیان هستند.

پیشتر، مدیرکل تامین اجتماعی خراسان شمالی ضمن انتقاد از برخی از گروه هدف جامعه پزشکی که نسخه الکترونیک را اجرا نمی کنند گفته بود: پزشکان دارای درآمد بالایی هستند و بعضا برخی از آنان عادت به کسب درآمد نامتعارف دارند که حاضر نیستند با سازمان های بیمه گر همکاری لازم را داشته باشند.

سیداحمدی سیدی افزوده بود: این پزشکان می توانند با همکاری یک منشی که به بسترهای اینترنتی آشنا است طرح نسخه نویسی الکترونیکی را اجرا کنند.

وی گفته بود: این در حالی است که در مراکز سونوگرافی، پزشکان معمولا یک منشی دارند که اطلاعات را در رایانه ثبت می کند این شیوه باید در سایر مراکز درمانی که خود پزشک نمی تواند نسخه نویسی الکترونیکی دشته باشد اجرا شود.

خراسان شمالی ۸۶۳ هزار نفر جمعیت دارد که ۴۴ درصد آنان در روستاها سکونت دارند.