به گزارش انتهاج به نقل از ایرنا؛

دکتر اسحاق ایلدرآبادی روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: همچنین در ۲۴ ساعت گذشته ۵۰ درصد به شمار بیماران بستری کرونایی در تنها بیمارستان شهرستان اسفراین اضافه شده است.
وی افزود: شمار بیماران کووید۱۹ بدحال در بخش مراقبت های ویژه بیمارستان امام خمینی این شهرستان نیز در حال افرایش است.

رییس دانشکده علوم پزشکی اسفراین با اشاره به افزایش ۱۰۰ درصدی بیماران بستری در بخش کرونای بیمارستان امام خمینی نسبت به هفته گذشته گفت: تعداد تخت های بستری بیماران کووید۱۹ افزایش یافته و کمبودی در حوزه تخت های بیمارستانی و کیت آزمایشگاهی کرونا در شهرستان نداریم.

ایلدرآبادی با بیان اینکه در روز دوشنبه ۱۳۰ مورد نمونه گیری کرونا در شهرستان انجام شد، گفت: از مردم درخواست می شود برای قطع زنجیره کرونا در خانه ها بمانند و اصناف همچنان با رعایت محدودیت های شهرهای قرمز به بهبود وضعیت کرونایی و قطع زنجیره کرونا کمک کنند.

وی گفت: اگر مردم و اصناف همکاری لازم برای در خانه ماندن و رعایت پروتکل های بهداشتی ادمه ندهند روزهای سخت تری در پیش رو خواهیم داشت.

رییس دانشکده علوم‌پزشکی اسفراین با اشاره به تعطیلی پارکها و شهربازی سطح شهر بر اساس مصوبه ستاد کرونا از بی توجهی برخی والدین به حضور فرزندان در شهربازی ها تعطیل شده سطح شهر که خطر ابتلا به کرونا برای فرزندان و خانواده ها را افزایش می دهد، گلایه کرد.

شهرستان ۱۲۰ هزار نفری اسفراین در ۶۰ کیلومتری جنوب شرقی بجنورد از ۱۸ فروردین در وضعیت قرمز کرونایی قرار دارد.