به گزارش انتهاج به نقل از ایرنا؛

علی فخرانی روز یکشنبه به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: پیش از این ۲ هزار و ۹۰ واحد مسکن مهر استان در شهرهای بجنورد، شیروان و اسفراین به علت نداشتن متقاضی موثر، بلاتکلیف بود که اخیرا بخش زیادی از این واحدها به متقاضیان جدید تخصیص داده شده است.

معاون مسکن و ساختمان اداره کل راه شهرسازی خراسان شمالی با اشاره به اینکه این پروژه های مشکل دار مسکن مهر زیر ۳۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارند گفت: اخیرا ۶۰۸ واحد مسکن مهر در اسفراین به تعاونی مسکن آذین فورج تخصیص شده است.

وی خاطرنشان کرد: در شیروان هم پروژه ۶۰ واحدی به تعاونی مسکن مهر اتحاد و پروژه ۵۴ واحدی به تعاونی مسکن نانوایان واگذار شد و ۷۲ واحد هم به صورت خودمالکی به سازنده واگذار می شود.

وی خاطرنشان کرد: در گلستان شهر بجنورد هم پروژه ۴۸ واحدی تگن سازه به شرکت تعاونی اقتصاد و رسانه تخصیص داده شده، پروژه ۶۶ واحدی دیگر به تعاونی مسکن اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی و ۱۹۲ واحد هم به کارکنان ناجار تخصیص داده شده است.

فخرانی تاکید کرد: مابقی واحدهای مسکن مهر هم امسال تعیین تکلیف می شود.

وی افزود: با توجه به گرانی، افزایش قیمت و تورم، متقاضی موثر که توان مالی برای تامین آورده داشته باشد، وجود نداشت از این رو اجرای این پروژه ها بلاتکلیف مانده بود.

معاون مسکن و ساختمان اداره کل راه شهرسازی خراسان شمالی گفت: ۷۲ واحد مسکن مهر جاجرم هم به صورت خودمالکی به سازنده واگذار می شود.

در خراسان شمالی ۲۴ هزار و ۶۲ واحد مسکن مهر در شهرهای بالای ۲۵ هزار نفر جمعیت استان برنامه ریزی و اجرا شده است.