به گزارش انتهاج به نقل از ایرنا؛

علیرضا صبوری روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود : همزمان با این پویش طرح احداث ۶۰ کیلومتر شبکه توزیع ، نصب ۹۹ دستگاه پست هوایی و زمینی با هدف تامین برق متقاضیان و افزایش ظرفیت شبکه با حجم سرمایه گذاری ۱۷۷ میلیارد و ۳۸۶ میلیون ریال، اصلاح و بهینه سازی ۵۰ کیلومتر شبکه توزیع ، تقویت ۱۰ دستگاه پست توزیع در راستای رشد و تاب آوری شبکه با اعتبار ۶۶ میلیارد و ۵۱۷ میلیارد ریال به بهره برداری می رسد.
وی اضافه کرد : همچنین نصب و جایابی بهینه ۴۸ دستگاه تجهیزات قطع کننده هوشمند شبکه فشار متوسط برای افزایش قدرت مانور و اطمینان شبکه توزیع فشار سرمایه گذاری ۵۷ میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال و نصب ۴۱ هزار دستگاه چراغ خیابانی LED با صرف اعتبار۲۹۷میلیارد ریال به منظور ارتقاء کیفیت روشنایی معابر شهری به بهره برداری خواهد رسید.
وی اضافه کرد : در مجموع در نخستین پویش هر هفته الف- ب- ایران در سال جاری ۴۷۰ پروژه مرتبط با هفت شرکت های توزیع برق منطقه پنج کشور با دستور وزیر نیرو با اعتبار حدود هزار میلیارد ریال افتتاح می شود.
به گفته وی افتتاح این طرح ها به میزبانی شرکت توزیع برق استان خراسان شمالی از محل دیسپاچینگ این شرکت انجام خواهد شد.
طبق برنامه ریزی در پایان این پویش از خدمات شرکت توزیع برق این استان شمالشرق کشور به دلیل کسب رتبه برتر در ارزیابی عملکرد شاخص های کلیدی شرکت توزیع برق ایران تقدیر می شود.
شرکت برق خراسان شمالی ۳۵۳ هزار و ۶۹۸ مشترک دارد که ۸۴ درصد مشترکان در بخش خانگی و مابقی نیز در بخش خدمات، صنعت، کشاورزی و سایر مصارف هستند و ضریب نفوذ برق در این استان به ۹۹٫۹ درصد رسید.
خراسان شمالی ۸۶۳ هزار نفر جمعیت دارد که ۴۴ درصد آنان در روستاها سکونت دارندو ضریب