به گزارش انتهاج به نقل از ایرنا؛

هادی رجایی نیا شامگاه جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: تاکنون ۲ هزار و ۶۳۵ نفر برای کرسی نمایندگی شوراها ی روستایی نامنویسی کردند که ۱۲۹ نفرشان را بانوان تشکیل می دهند. به گفته وی مدارک ۲ هزار و ۵۰۸ نفر از سوی فرمانداری ها تایید شد. وی با بیان اینکه اسفراین با ۵۳۰ داوطلب همچنان بیشترین داوطلب عضویت در شوراهای اسلامی روستایی را دارد، یادآور شد: شمار داوطلبان ثبت نام شده در هفت شهرستان دیگر به ترتیب در شهرستان بجنورد ۳۸۵ نفر، شیروان ۵۱۳ نفر ، مانه و سملقان ۴۲۳ نفر ، رازوجرگلان ۳۱۱ نفر ، فاروج ۲۳۶ نفر، جاجرم ۸۰ نفر و گرمه ۳۰ نفر است.

مدیرکل سیاسی ،انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری خراسان شمالی گفت : ۳۱ درصد از داوطلبان حداقل سابقه یک دوره عضویت در شوراهای اسلامی روستاها را دارند.

رجایی نیا تصریح کرد: تاکنون یک نفر از داوطلبان ثبت نام انتخابات شوراهای اسلامی روستا و عشایر استان دارای مدرک دکترا،۲۷ نفر مدرک کارشناسی ارشد، ۱۹۸ نفر مدرک کارشناسی و ۷۲ نفر دارای مدرک فوق دیپلم دارند و مابقی زیر دیپلمی هستند.

در استان خراسان شمالی طبق آخرین آمار سرشماری عمومی نفوس و مسکن یکهزار و ۲۹۹ و روستا دارد که انتخابات شوراهای اسلامی در ۷۴۰ روستای بالای ۲۰ خانوار جمعیت برگزار می شود.

هم اینک ۲ هزار و ۳۰۰ نفر عضو شوراهای اسلامی روستا در خراسان شمالی هستند که از این تعداد ۲ هزار و ۲۵۰ نفر مرد و ۵۰ نفر زن هستند.

انتخابات ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا همزمان با سیزدهمین دوره ریاست جمهوری و میاندوره ای پنجمین دوره خبرگان رهبری ۲۸ خردادماه ۱۴۰۰ در استان خراسان شمالی نیز برگزار خواهد شد.