بجنورد- مدیرکل استاندارد خراسان شمالی از شناسایی، توقیف و جمع‌آوری تعداد ۶۱۶ فرآورده بدون علامت استاندارد، که فاقد کد ده رقمی و یا مشکوک به جعل علامت استاندارد بودند، خبر داد.

بجنورد- مدیرکل استاندارد خراسان شمالی از شناسایی، توقیف و جمع‌آوری تعداد ۶۱۶ فرآورده بدون علامت استاندارد ، که فاقد کد ده رقمی و یا مشکوک به جعل علامت استاندارد بودند، خبر داد.

به گزارش انتهاج، فهیمه مهمان نواز با اشاره به  بازرسی از صنوف، فروشگاه‌ها و مراکز توزیع و عرضه استان به‌منظور اجرای طرح طاها، در سال ۱۳۹۸، افزود: تعداد ۶۱۶ فرآورده بدون علامت استاندارد ، فاقد کد ده رقمی و یا مشکوک به جعل علامت استاندارد، شناسایی، توقیف و جمع‌آوری شد.

به گفته وی در سال گذشته شش هزار و ۷۰۰ مورد بازرسی و ۴۸۰ مورد نمونه‌برداری توسط کارشناسان این اداره کل از مراکز عرضه و توزیع کالا در راستای اجرای طرح طاها، انجام‌شده است.

مهمان نواز تولید کنندگان را ملزم به درج دقیق مشخصات ازجمله آدرس محل تولید بر روی محصولات و فرآورده‌های مشمول استاندارد اجباری دانست و ادامه داد: در صورت عدم انجام این کار، تخلف صورت گرفته است که منجر به توقیف کالا می شود.

وی کالاهای کشف شده را شامل فرآورده‌های روغن‌موتور، مایع سفیدکننده، همبرگر، تن ماهی، دستمال کاغذی، دستمال توالت، شکر، شیرآلات بهداشتی، چای، فیلتر هوای خودرو، نمک خوراکی، پروتئین سویا و… عنوان کرد.