به گزارش انتهاج به نقل از ایرنا؛

«علی ذوالفقاری» روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: از مجموع کل متقاضیان انتخابات شورای شهر شیروان، یک نفر انصراف داد و ۱۷ نفر رد صلاحیت شدند که از این تعداد ۶ نفر توسط هیات اجرایی و ۱۱ نفر در هیات نظارت رد شدند.

وی گفت: براساس قانون داوطلبانی که صلاحیتشان به تایید هیات های نظارت در شهرستان ها نرسید، چهار روز فرصت دارند تا اعتراض خود را به هیات های نظارت استانی برای بررسی مجدد اعلام کنند.
ذوالفقاری در خصوص تایید صلاحیت شوراهای اسلامی روستایی و عشایری اظهارداشت: هیات اجرایی بخش با انجام بررسی‌ها نتایج را تا ۱۶ اردیبهشت به هیات نظارت بخش اعلام کنند و این هیات (هیات نظارت بخش‌ها) هم ۳۱ اردیبهشت نتیجه نهایی را به بخشداری‌ها اعلام خواهد کرد.
براساس آمار رسمی هیات نظارت بر انتخابات ششمین دوره شورهای اسلامی، شهر، روستا و عشایری استان خراسان شمالی از ۷۰۲ داوطلب شورای اسلامی شهر صلاحیت ۸۲ درصد از این داوطلبان از سوی هیات های نظارت تایید شد.
طبق آخرین آمار ۳۵ داوطلب نیز تاکنون از ادامه رقابت های انتخاباتی برای کرسی نمایندگی در شوراهای اسلامی شهرهای استان خراسان شمالی انصراف دادند.

شیروان ۶۰ کیلومتری شرق بجنورد مرکز استان خراسان شمالی واقع است و جمعیت این شهرستان طبق آخرین سرشماری نفوس و مسکن حدود ۱۵۷ هزار نفر جمعیت دارد.

ثبت نام داوطلب انتخابات ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر در ۲۴ شهر استان خراسان شمالی از ۲۰ اسفندماه شروع و ساعت ۲۴ روز سه شنبه ۲۶ اسفندماه ۹۹ پایان یافت و ثبت نام داوطلب انتخابات شورای اسلامی روستایی و عشایری نیز ۱۶ فروردین ماه سال آینده به مدت یک هفته انجام می شود.
انتخابات سیزدهمین دوره رییس جمهوری و ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا به همران میاندوره ای پنجمین دوره انتخابات خبرگان رهبری ۲۸ خردادماه ۱۴۰۰ برگزار خواهد شد.