بجنورد – مشاور رئیس و دبیر کمیته درآمدزایی دانشگاه فنی و حرفه‌ای گفت: ۷۰ درصد از دانش‌آموختگان دانشگاه‌های فنی و حرفه‌ای جذب بازار کار می‌شوند که این رقم در دیگر دانشگاه‌ها کمتر از ۲۰ درصد است.

به گزارش انتهاج، حمید یزدانیان روز سه‌شنبه در آیین تکریم و معارفه رئیس دانشگاه فنی و حرفه‌ای خراسان شمالی اظهار داشت: نیاز است تا در سطح ملی، توجه ویژه‌ای به دانشگاه فنی و حرفه ای مبذول شود تا به اهداف مورد نظر در تربیت نیروی انسانی دارای مهارت، دست پیدا کنیم.

وی حضور ایرانیان در خارج از کشور را یک ظرفیت برای رسیدن به اهداف علمی کشور عنوان کرد و افزود: پنج میلیون ایرانی خارج از کشور زندگی می کنند که بسیاری از آنان دارای توانایی مالی بوده و البته ارادت خاصی به زادگاه خود دارند.

وی افزود: ۲ هزار استاد تمام‌وقت و سه هزار استاد پاره‌وقت در دانشگاه های خارج از کشور مشغول به فعالیت هستند که توان و ظرفیت آنان باید برای توسعه علمی دانشگاه ها مورد توجه باشد.

مشاور رئیس و دبیر کمیته درآمدزایی دانشگاه فنی و حرفه ای اظهار داشت: ظرفیت علمی و حتی مالی ایرانیان خارج از کشور باید مورد استفاده قرار گیرد و امید می رود تا در ماه های آتی، شاهد دریافت گزارش هایی مبنی بر برقراری ارتباط با هموطنان خارج از کشور و جذب حمایت های آنان باشیم.

بر اساس این گزارش، در این آیین، از زحمات قربانعلی رسام، رئیس پیشین دانشگاه فنی و حرفه ای خراسان شمالی تقدیر و شیرمحمد برزگر به عنوان سرپرست این دانشگاه معرفی شد. همچنین با تقدیر از خدمات پروین همت‌افزا، رئیس پیشین آموزشکده فنی و حرفه ای دختران بجنورد، لیلا شعبانی به عنوان رئیس جدید این آموزشکده معرفی شد.

  • منبع خبر : ایرنا