به گزارش انتهاج به نقل از ایرنا؛

فضل الله پسندیده روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: تاکنون چهار مرحله واکسن کرونا در استان دریافت شده است که در مجموع تقریبا ۷۰ درصد کارکنان بهداشت و درمان خراسان شمالی واکسینه شده اند.

وی با اشاره به واکسینه شدن ۲۷۰ نفر از کارکنان اورژانس پیش بیمارستانی استان، یادآور شد: هم اکنون ۷۸ غسال آرامستان های خراسان شمالی با توجه به نوع شغلی که در معرض آسیب ناشی از بیماری کووید۱۹ هستند، واکسینه شده اند.

پسندیده با اشاره به دریافت واکسن ۳۵ نفر از جانبازان ۷۰ درصد به بالای استان افزود: همچنین ۳۰ نفر از سالمندان واجد شرایط در سالمندسراهای بجنورد، شیروان و مانه و سمقان واکسن کرونا را دریافت کردند.

وی با بیان اینکه کارکنان بخش مراقبت‌های ویژه و درگیر با بیماران کووید۱۹در اولویت دریافت واکسن کرونا هستند، تصریح کرد: واکسیناسیون کرونا برای سایر افراد جامعه و گروه‌های پرخطر نیز بر اساس دستورالعمل های ارائه شده وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مرحله به مرحله انجام می شود.

ویروس کرونا نخستین بار اواخر اسفندماه سال ۹۸ با شناسایی یک بیمار کووید۱۹ در شهرستان بجنورد مرکز استان خراسان شمالی شیوع یافت و این استان پس از پشت سر گذاشتن سه موج این ویروس تا بهمن ماه سال ۹۹ این بار با وقفه سه ماهه از چند روز گذشته وارد موج چهارم این بیماری شد بگونه ای که هم اکنون با ۳۴۹ بیمار مبتلا به ویروس کرونا بستری در پیچ تند موج کرونا قرار داد.

براساس آخرین فهرست رنگ‌بندی کرونایی شهرها که از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام شد، شهرستان‌های بجنورد، شیروان و اسفراین، گرمه و جاجرم در وضعیت قرمز، فاروج و مانه و سملقان در وضعیت نارنجی و رازو جرگلان نیز در وضعیت زرد کرونایی قرار دارد.