به گزارش انتهاج به نقل از ایرنا؛

مهدی مودی روز شنبه در نشست با خبرنگاران که به صورت مجازی برگزار شد اظهار داشت: برای ارتقای سطح علمی معلمان جذب شده حق التدریس، دوره های آموزشی برگزار خواهد شد.

وی گفت: همچنین در استخدامی سال جدید طبق ماده ۲۸ آزمون استخدامی، ۲۸۸نفر سهم استان بود که ۲۴۵ نفر در آزمون قبول شدند.

وی افزود: با استفاده از خرید خدمات و پرداخت اضافه کاری که هم اکنون ۲۱۲ نفر در این راستا با آموزش و پرورش همکاری می‌کنند سعی می‌کنیم به نوعی کمبود کادر آموزشی را جبران کنیم.

وی گفت: با توجه به اینکه در سال ۹۹ تمامی اضافه کاری معلمان پرداخت شده و هیچ مدرسه‌ای طلبکار نیست استقبال معلمان برای برداشتن شیفت دوم بیشتر شده و دغدغه‌ای در رابطه با کمبود معلم در سال جدید نخواهیم داشت.

وی در ادامه گفت: همچنین با رایزنی‌های انجام شده احتمالا در سال جاری سهمیه استان در رابطه با استخدامی ۲ برابر شود که در سال تحصیلی جدید کمبود نیرو جبران شود و نگرانی در رابطه با بازگشایی مدارس نخواهیم داشت.

تجلیل از ۵۰۱ معلم برتر

وی در ادامه سخنانش با اشاره به برنامه های هفته معلم اظهار داشت: ۲۳ عنوان برنامه در این هفته در ۹ شهرستان اجرایی می شود که در مجموع ۲۳۰ برنامه در سراسر استان انجام می گیرد.

وی گفت: همچنین تجلیل از ۵۰۱ معلم در این هفته در ۲ طرح کشوری واستانی انجام می‌شود که در طرح کشوری جلوه های ویژه معلمین،۱۲۱ نفر منتخب شهرستانی و ۱۱ نفر منتخب استانی و یک نفر نیز منتخب کشوری است و در طرح استانی معلمین پویا ، ۳۶۹ نفر تجلیل و ۵۰ معلم جهادگر نیز توسط سپاه تجلیل می شود.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان شمالی خاطرنشان کرد: در حال حاضر ۷۹ درصد دانش آموزان استان به سامانه آموزشی شاد دسترسی دارند و ۲۱ درصدی که از سامانه محروم هستند، از طریق درسنامه آموزششان دنبال می شود.

دسترسی ۷۹ درصد دانش آموزان به شبکه شاد

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان شمالی افزود: هم اکنون ۷۹ درصد از دانش آموزان استان دسترسی به شبکه شاد دارند، برای ۲۱ درصد باقیمانده هم با همکاری نهادهای حمایتی درس نامه ارسال می‌شود.

مودی اظهار داشت: برای ۸۸ درصد از دانش آموزان امتحانات به صورت غیر حضوری با مسئولیت معلم و نظارت مدیر مدرسه انجام می شود و فقط برای ۱۲ درصد آزمون های پایه های نهم و دوازدهم حضوری صورت می گیرد

وی در ادامه گفت: امتحانات نهایی دانش‌آموزان در خراسان شمالی با سراسر کشور از ۲۷ اردیبهشت تا ۲۲ خرداد ماه سالجاری برگزار می‌شود.

در استان خراسان شمالی ۲ هزار و ۱۲ آموزشگاه با هشت هزار و ۶۴۵ کلاس درس و ۱۸۰ هزار و ۲۳۸ دانش آموز وجود دارند که ۱۵ هزار و ۷۶۶ نیروی آموزش و پرورش ارائه خدمات به این دانش آموزان هستند.

۱۲ اردیبهشت سالروز شهادت استاد شهید مرتضی مطهری در جمهوری اسلامی در تاریخ ایران به نام روز معلم نامگذاری شده است و متناسب با این نامگذاری از فرهنگیان و معلمان آموزش و پرورش تجلیل و قدردانی می شود.