به گزارش انتهاج به نقل از ایرنا؛

به گزارش ایرنا محمدعلی شجاعی روز دوشنبه در نشست مجمع مشورتی بانوان استاندار اظهار داشت: ۳۱ درصد بیمه شدگان در صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر در سال گذشته را زنان تشکیل می‌دهند.
وی افزود: بر اساس آمار اعلام شده یازده هزار و ۹۰۷ نفر زن سرپرست خانوار فاقد بیمه در سطح استان وجود دارد که باید بعد از بررسی اینکه چه تعداد از آنان شامل این بیمه می شوند، طی برنامه زمان بندی مشخص و تقسیم وظایف برای دهیاری ها، بخشداری ها و فرمانداری ها تا ۶ ماه آینده بیمه شوند.
نماینده عالی دولت در خراسان شمالی در بخش دیگر سخنان خود بر شناسایی و سطح بندی استعداد های دانش آموزان نخبه تاکید کرد و افزود: باید لیست دانش آموزان نخبه استان بر اساس سطح استعداد تهیه و بسته های حمایتی ویژه شامل تامین امکانات و تجهیزات علمی، اعزام دانش آموزان به اردوهای علمی، بازدید از فضاهای آموزشی، دعوت از اساتید برتر جهت آموزش تعریف شود.
شناسایی فضاهای ورزشی مسقف و غیر مسقف ویژه بانوان از دیگر دستور کار این نشست بود که شجاعی در این خصوص گفت: تعدادی از ۸۰ سالن ورزشی موجود در سطح استان باید بر اساس نیازسنجی طی زمان بندی مشخص به طور اختصاصی در اختیار بانوان قرار بگیرد.
وی گفت: پس از اتمام قراردادهای جاری سالن های ورزشی باید حداقل در هر شهرستان یک سالن در اختیار پیمانکار زن برای استفاده ۲۴ ساعته بانوان از سالن های وررزشی قرار بگیرد.
وی در بخش دیگر سخنان خود بر شناسایی فضای ورزشی غیر مسقف ایمن با دسترسی آسان ویژه بانوان از سوی اداره کل ورزش و جوانان استان تاکید کرد.
راه اندازی کلینیک سلامت روان در شهرستان راز و جرگلان از دیگر تاکیدات استاندار در این نشست بود.