یزد– مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان یزد گفت: ۱۴۶ مرکز رمز ارز دیجیتال غیرمجاز با قدرت ۸ مگاوات در سطح استان کشف و تحویل مراجع قانونی شده است.
به گزارش انتهاج به نقل از روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق استان یزد ، مهندس عبدالحمیدعباس شیاری ، در دیدار از مسئولین قضایی ، دادستان عمومی و انقلاب و معاونین آن در آیین تجلیل از تلاش های حوزه قضایی در تعامل با صنعت برق استان ، با اشاره به اینکه تاکنون اطلاع رسانی گسترده ای به مردم در خصوص رمز ارزها و شیوه های تشویق مردم به شناسایی آن انجام شده است ، افزود : ۱۴۶ مرکز رمز ارز دیجیتال غیرمجاز در یزد با قدرت مصرف ۸ مگاوات کشف شده است.
وی با اشاره به تشکیل اکیپ های شناسایی و اقدام قانونی با متخلفین توسط پلیس امنیت اقتصادی و برق ، خاطرنشان کرد : از میان ماینرهای کشف شده تعداد افزون بر ۳۲۷۰ ماینر کشف و مطابق قانون با آن ها برخورد قانونی شده است که همکاری حوزه قضایی در برخورد با متخلفان غیرمجاز قابل ستایش بوده است.
این مسئول با اشاره به اینکه تقویت راه های کشف و ابتکار عمل در شناسایی آن گره گشا است ، متذکر شد : برخی از این واحد ها با دستکاری لوازم اندازه گیری یا جایگزینی ماینرها با تجهیزات و ابزارهای تولیدی اقدام به استخراج ارز دیجیتال می کنند که این موضوع کار را برای کشف دشوار می کرد.
وی یادآور شد : نشست های مختلفی با شرکت مخابرات ، نیروی انتظامی و سازمان قضایی برای شناسایی و کشف رمز ارزهای دیجیتال داشته ایم و به دستاوردهای خوبی رسیده ایم.
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان یزد ، در این دیدار که با همراهی معاون فروش و خدمات مشترکین و مدیر دفتر حقوقی انجام شد ، تسریع در تشکیل پرونده در محاکم جزایی و دادسرا ، علاوه بر تخصیص شعبه خاص رسیدگی به جرائم حوزه صنعت برق برای ایجاد رویه یکسان و و احدی به مسائل را خواستار شد.