یزد- 2 پروژه شهرداری بافق شامل ساختمان جدید آتش نشانی و زمین چمن محله پیرمراد، عصر چهارشنبه با حضور معاون امور عمرانی استانداری یزد و جمعی از مسئولان افتتاح شد.

به گزارش انتهاج، معاون امورعمرانی استانداری یزد در آیین افتتاح این پروژه‌ها با گرامیداشت یاد و نام شهیدان به ویژه شهدای آتش نشانی گفت: در این عرصه نیروهایی خدمت می‌کنند که از جنس ایثار، شهامت هستند.
محسن صادقیان ،آتش نشانان را  فرشته‌های نجات خواند که وجوشان مملو از عشق خدمت به همنوعان است و تصریح کرد: خانواده آتش‌نشان‌ها همیشه همراه و یاور این عزیزان هستند و هیچ وقت خود را از حادثه و خطر دور نمی‌بینند، با این حال سعی می‌کنند آرامش را در خانه برقرار کنند.
وی آموزش و پیشگیری از وقوع حوادث را ضروری دانست و افزود: باید ایستگاه‌های آتش نشانی به امکانات، تجهیزات ایمنی و ماشین آلات مجهز باشد تا ماموریت‌ها با کیفیت و کمترین خسارت وارده انجام شود.
صادقیان یادآور شد: سهمیه خوبی برای تامین نیروی انسانی آتش نشانی برای بافق در نظر گرفته شد اما در بحث گزینش افراد پذیرفته شده در آزمون مربوطه از نظر فیزیکی و آمادگی جسمانی واجد شرایط این مسوولیت خطیر نبودند.
معاون امورعمرانی استانداری یزد، همچنین تامین زیر ساخت‌های فرهنگی و ورزشی را توسط شهرداری بافق ستود و اظهار کرد: شهرداری در کنار عمران و آبادانی شهر نقش ارزنده ای در ایجاد روحیه امید و توسعه نشاط اجتماعی دارد.

شهردار بافق هم در آیین افتتاح این پروژه‌ها مجموع اعتبار هزینه شده را سه میلیارد و ۲۶۵ میلیون تومان اعلام کرد و گفت: ساختمان ایستگاه آتش نشانی در زمینی به مساحت بیش از ۲ هزار متر مربع و با زیربنای۵۵۰ متر مربع  انجام شده است.

سیدعلی نوروززاده زیربنای آتش نشانی را ۵۵۰ متر و محوطه سازی آن را یکهزار و ۵۰۰ متر مربع اعلام و تصریح کرد: برای ساخت این ایستگاه در مجموع ۲ میلیارد و ۳۵۰ تومان از محل منابع داخلی شهرداری هزینه و پرداخت شده است.

وی کمبود نیروی انسانی را از مهمترین مشکلات ایستگاه‌های یک و دو آتش نشانی بافق عنوان کرد و رفع این مشکلات را خواستار شد.

شهردار بافق همچنین از افتتاح  زمین چمن مصنوعی محله پیرمراد خبرداد و افزود: عملیلات اجرایی این پروژه ورزشی نیز شامل جدول گذاری، موزائیک فرش، فنس کشی ، بتن ریزی زمین و اجرا و نصب چمن مصنوعی به مساحت کل ۱۰ هزار و ۸۰  متر مربع است.