بجنورد – به گزارش انتهاج به نقل از تسنیم، محمدعلی شجاعی امروز در ستاد اقتصاد مقاومتی با بیان این که پرداختن به مسئله اقتصاد مقاومتی مطالبه‌ ده ساله مقام معظم رهبری است اظهار داشت: متاسفانه وقتی به بتن این مقوله نگاه می‌کنیم اقتصاد مقاومتی تنها در سربرگ کاغذها و یکسری مصوبات خلاصه شده است.

وی با اشاره به اهمیت شرکت‌های دانش بنیان در خصوص استفاده از آنها در خراسان شمالی افزود: توجه و نگاه ویژه به مقوله شرکت‌های دانش بنیان در خراسان شمالی باید نهایتا منجر به ثبات جمعیت روستایی و عدم مهاجرت و همچنین ایجاد شرایط کاری برای جوانان استان شود.

استاندار خراسان شمالی تصریح کرد: دوران سخنرانی کردن و گذاشتن مقالات در کتابخانه‌ها تنها برای ایجاد رزومه گذشته است. امروز اگر فکر و ایده مشتری نداشته باشد و نتواند چالش کشور را برطرف کند بی‌فایده است.

مقام عالی دولت در خراسان شمالی با بیان اینکه آن چیزی که جناب آقای ستاری برای خراسان شمالی قول داده‌اند سقف ندارد خاطرنشان کرد: در استان هنوز هم افزایی درستی برای رشد و ارتقا ایجاد نشده و باید دست از موازی کاری برداشت. ورود رییس بنیاد نخبگان فرصت خوبی است تا ادارات و دانشگاه‌ها از آن برای رشد زیرساخت‌های علمی استفاده کنند.

۲۸ میلیارد تومان آورده معاون علمی ریاست جمهور برای استان

وی آورده معاون علمی ریاست جمهور را برای خراسان شمالی ۲۸ میلیارد تومان عنوان کرد و گفت: ۱۲ میلیارد تومان از این اعتبار مربوط به تسهیلات ۱۱ درصدی است که تنها به طرح ها و برنامه هایی اختصاص داده می شود که در جهت رفع چالش‌ها و کاستی‌های استان در حوزه شرکت‌های دانش بنیان و علم و فناوری باشد.

شجاعی در ادامه گفت: پارک علم و فناوری، دانشگاه بجنورد، علوم پزشکی و دیگر شهرستان‌ها از این اعتبارات برای افزایش زیر ساخته نوآوری و پژوهشی بهره‌مند خواهند شد. مهلت جذب اعتبارات ۶ ماهه است و مدیران از هیچ همتی کوتاهی نکنند.

استاندار خراسان شمالی خاطر نشان کرد: طبق توافقات انجام گرفته متولی پایگاه خدمات صادرات محصولات دانش‌بنیان در کشور ترکمنستان نیز خراسان شمالی می‌باشد. همچنین شرکت‌های دانش بنیان استان برای حضور در نمایشگاه‌های بین‌المللی مورد حمایت قرار می‌گیرند.

سفر یک روزه سورنا ستاری ، معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور به خراسان شمالی