اهواز – به دنبال وقوع چندین زمین لرزه در شهرستان ایذه، تاکنون سه نفر به علت مصدومیت به بیمارستان منتقل شده‌اند.

به گزارش انتهاج، شهرستان ایذه در استان خوزستان شب گذشته برای چهار نوبت متوالی با زمین لرزه ای نسبتا شدید به لرزه درآمد. تاکنون سه نفر به علت مصدومیت به بیمارستان منتقل شده‌اند.

یک نفر از این مصدومان به علت سقوط از ارتقاع در این حادثه مصدوم شده که به بیمارستان منتقل شده است.

کیامرث حاجی زاده مدیرکل مدیریت بحران استان خوزستان نیز اظهار کرد: با توجه به وقوع زمین لرزه در شهرستان ایذه به کلیه اعضای ستاد پیشگیری، هماهنگی وفرماندهی عملیات پاسخ به بحران استان اعلام آماده باش شد.

وی افزود: تاکنون گزارشی از خسارات وارده اعلام نشده است.

همچنین اداره کل مدیریت بحران خوزستان اعلام کرد که کلیه مدارس نوبت صبح شهرستان‌های ایذه و اندیکا در کلیه مقاطع تحصیلی تعطیل اعلام شده است.

به گزارش انتهاج، ساعت ۲۲:۴۲ امشب زمین لرزه ای به قدرت ۳.۳ ریشتر شهرستان ایذه را لرزاند. این زمین لرزه در عرض جغرافیایی ۳۲.۰۸۵، طول جغرافیایی ۴۹.۸۲۰ و عمق ۱۳ کیلومتری زمین رخ داد.

همچنین ساعت ۲۲:۳۳ چهارمین زمین لرزه با قدرت ۴.۳ ریتشتر این منطقه را لرزاند. این زمین لرزه در عرض جغرافیایی ۳۲.۰۷۰، طول جغرافیایی ۴۹.۸۱۲ و عمق ۱۲کیلومتری زمین رخ داد.

پیش از این، ساعت ۲۰:۵۰ امروز زمین لرزه ای با قدرت ۴.۹ ریشتر شهرستان ایذه در استان خوزستان را به شدت تکان داد. این زمین لرزه در عرض جغرافیایی ۳۲.۰۳۱، طول جغرافیایی ۴۹.۸۴۷ و عمق ۲۰ کیلومتری زمین رخ داد.

یک زمین لرزه نیز به بزرگی ۳.۸ ریشتر نیز در ساعت ۲۱ این منطقه را به لرزه درآورد. این زمین لرزه در عرض جغرافیایی ۳۲.۰۳۵، طول جغرافیایی ۴۹.۸۵۹ و عمق ۱۳ کیلومتری زمین رخ داد.