یزد– سی و دومین نشست کارگروه انرژی و آب پدافند غیرعامل استان یزد همزمان با هفته پدافند غیرعامل و با شعار پدافند غیرعامل، ایران پایدار برگزار شد.
به گزارش انتهاج به نقل از روابط عمومی شرکت برق منطقه‌‌ای یزد، محمدحسین عبداللهی معاون هماهنگی و دبیر این کارگروه با بیان اینکه این نشست با حضور محمدصادق طهماسبی مدیرکل پدافند غیرعامل استان، ابوالفضل اسدی مدیرعامل شرکت برق منطقه‌‌ای یزد و رئیس این کارگروه و نمایندگان دستگاه‌های عضو کارگروه مذکور برگزار شد افزود: در این جلسه موضوعات مختلفی از جمله برگزاری رزمایش‌های دستگاه‌های استان برای شبیه سازی شرایط ناشی از نفوذ و یا اختلالات دشمن در حوزه‌های مختلف و کسب آمادگی لازم برای مقابله با این حملات و همچنین برگزاری مانور‌های سایبری مطرح و مورد تصویب قرار گرفت.
وی افزود: همچنین ضرورت تدوین سناریو برای شرایط خاص و در زمان ایجاد اختلال در ارائه خدمات در حوزه‌های آب و انرژی و همچنین در نظرگرفتن تمهیدات لازم برای آمادگی در این زمینه‌ها از دیگر مباحث مطرح شده در سی و دومین نشست کارگروه آب و انرژی پدافند غیرعامل استان یزد بود.
عبداللهی تصریح کرد: تسریع در پروژه استفاده از پساب فاضلاب یزد برای نیروگاه سیکل ترکیبی و ضرورت مشارکت سایر صنایع موجود در اطراف نیروگاه نیز مطرح و مقرر شد این موضوع در کارگروه انرژی استان مطرح و تصمیم گیری شود.