یزد– مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان یزد در دیدار امام جمعه محمدآباد یزد، تاکید کرد: اگر مشترکین برق حدود ۱۰ درصد در مصرف انرژی صرفه جویی کنند، تابستان مشکل خاموشی نخواهیم داشت.

به گزارش انتهاج به نقل از دفتر روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق استان یزد ، مهندس علی جم در دیدار با آیت اله سید محمدکاظم مدرسی ، امام جمعه محمدآباد یزد با اشاره به آغاز فصل گرما، خشکسالی های اخیر و کاهش ظرفیت برخی نیروگاه ها ، افزود : تابستان امسال نیازمند اقداماتی مدبرانه و هوشمندانه تر برای گذر از پیک بار نسبت به دیگر سال ها هستیم و این با کمک روحانیون در زمینه اطلاع رسانی به مردم دارای اهمیت ویژه ای است.

این مسئول کاهش ۵۰ درصدی مصرف برق در ساعات کار اداری و استفاده نکردن از کولرگازی در ادارات مناطق غیرگرمسیر و تنظیم دمای محیط بر روی ۲۶ درجه در مناطق گرمسیر را یادآور شد.

وی اصلاح ساعات کار ادارات، ، تعدیل روشنایی معابر، ضبط و نگهداری دستگاه‏های ماینر کشف شده تا پایان تابستان، و اطلاع رسانی و آگاه‏سازی عمومی در کاهش مصرف برق از طریق رسانه های عمومی و سایر کانالهای ارتباطی، جلب همکاری صنایع جهت کاهش اعمال خاموشی به مردم را نیز از دیگر اقدامات مفید دانست.

مهندس جم تاکید کرد : اگر مشترکین حدود ۱۰ درصد در مصرف انرژی صرفه جویی نمایند ، در ساعات اوج مصرف برق به ویژه اوج مصرف روز ، به لطف خدا تابستان را با آرامش و کمترین اعمال خاموشی خواهیم گذراند.

آیت اله سید محمد کاظم مدرسی هم در سخنانی با تاکید بر تسهیل کار مردم در امور خدمات برق ، به نکاتی در خصوص اهمیت تقویت شبکه های برق در بافت تاریخی و ضرورت همکاری ادارات تاکید کرد.