رشت – معاون عمرانی استانداری گیلان گفت : عدم توجه به دفع صحیح زباله طی سال‌های گذشته در این استان ، امروز مشکلات پسماند را به اساسی ترین موضوع در گیلان تبدیل کرده است.

به گزارش انتهاج ، علی اوسط اکبری مقدم در جلسه‌ای با موضوع بررسی پسماند در فرمانداری لاهیجان، پسماند را مهمترین چالش استان‌های شمالی عنوان کرد و افزود : به دلیل بالا بودن آب‌های سطحی و شرایط اقلیمی استان، پسماند اساسی‌ترین موضوع در گیلان است که در اولویت قرار دارد.

وی با اشاره به عدم دفع صحیح زباله طی سال‌های گذشته، اظهار کرد: امروز برای برون رفت از این معضل باید علاوه بر هزینه کرد منابع مالی، زمان بسیاری را برای رفع آلودگی موجود اختصاص داد.

معاون عمرانی استانداری گیلان با اشاره به اینکه مدیریت صحیح در حوزه پسماند نیازمند برنامه ریزی میان مدت و بلند مدت است ، خاطر نشان کرد : برای مدیریت پسماند در کوتاه مدت نیز باید اقدامی کارآمد و همه جانبه به کار گرفت و معاونت عمرانی استانداری گیلان برای حل معضل زباله‌ها و تصفیه شیرابه زباله شهرستان لاهیجان آمادگی دارد.

اکبری مقدم بر ضرورت فرهنگ سازی در زمینه تفکیک زباله از مبدا تاکید کرد و افزود: در اجرای این مهم باید همه دستگاه‌های اجرایی مشارکتی موثر داشته باشند.