به گزارش انتهاج به نقل از ایرنا؛

حجت الاسلام رضا نوری روز شنبه در دیدار سرپرست خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) در خراسان شمالی با بیان اینکه تصمیم سازی و تصمیم گیری از ارکان مهم اصحاب رسانه است، اظهار داشت: تصمیم سازی در جریان رسانه ای از اهمیت ویژه ای برخوردار است و این شاخصه رسالت ویژه خبرنگاران را به خوبی نمایان می کند.

وی تصریح کرد: خبرنگارانی که در عرصه رسانه فعالیت می کنند با توجه به اهمیت اطلاع رسانی باید در تمامی جنبه ها تقوا را سرلوحه اعمال خود قرار دهند و واقعه را همانگونه که اتفاق افتاده رسانه ای کنند.

امام جمعه بجنورد به اهمیت دقت در حوزه اطلاع رسانی اشاره کرد و افزود: خبرنگاران به عنوان راوی وقایع و حوادث نباید وقایع را منحرف کنند و با سلیقه شخصی و جهت گیری خاص خبر را روایت کنند.

وی ادامه داد:مردم دیگر حوصله خواندن متن های طولانی را ندارند و تنها تیتر و سرخط اخبار را مشاهده می کنند که اصحاب رسانه باید به خوبی از این مهم مطلع باشند و تیترها را صادقانه و بدون جهت گیری خاص به کار ببرند.

نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی ادامه داد: خبرهای ناقص فضای جامعه را مسموم و تصمیمات غلط را برای مسوولان رقم می زند بنابراین خبرنگاران باید در تمامی موارد تقوا را در نظر بگیرند و خبرهای اشتباه را رواج ندهند.

وی با بیان اینکه خبر و حوزه رسانه ویژگی و شاخص‌های بسیاری دارد که از جمله مهمترین آنها حق محور بودن است، اظهار داشت: واقعیت گرایی و انعکاس واقعیت‌ها به صورت مثبت و یا معضل از جمله شاخصه های مهم فعالان حوزه رسانه است که خبرگزاری ایرنا این صل را به خوبی رعایت می کند.